Bitcoin

Türkler Bu Hafta O Altcoin Projelerine Hücum Etti: İşte Tam Liste!

single-image

Türkiye, Bitcoin ve altcoin yatırımıyla öne çıkan ülkelerden biri. Yüksek enflasyon ve zayıflayan para birimi, Türkleri tasarruflarının değerini korumanın yollarını aramaya ittiğinden, Türkiye’de kripto para yatırımı artıyor. Peki, Türklerin radarında bu hafta hangi coin’ler vardı? İşte detaylar…

Türklerin odağında 9 altcoin var

Kripto para veri platformu CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı veriler, Türkiye’deki yatırımcıların 28 Mayıs – 3 Haziran aralığında en çok hangi kripto para birimlerini araştırdığını gösteriyor. En çok arananların başında, geçtiğimiz ay çöküşüyle gündeme gelen Terra ekosistemine ait coin’ler ve hareket et-kazan (move to earn) projesi STEPN’in GST tokenı yer alıyor. Bu hafta son üç haftanın en yüksek seviyesini görse de yeniden gerileyen en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) de en çok merak edilenlerden biri oldu. Listenin tamamı ve coin’ler hakkında bilgi ise aşağıdaki şekilde:

  • Green Satoshi Token (GST): Green Satoshi Token (GST), yerleşik sosyal öğeler ve oyunlaştırma tasarımına sahip bir Web 3.0 yaşam tarzı uygulaması olan STEPN’in oyun tokenıdır.
  • Terra Luna Classic (LUNC): Geçtiğimiz ay stablecoin’i UST’nin ABD sabitinden ayrılarak ekosistemi çöküşe sürüklemesiyle gündeme gelen Terra, fiyat açısından istikrarlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitli stablecoin’leri kullanan bir Blockchain protokolüdür. LUNC, ağın çökmesinin ardından yeniden oluşturulan ağın tokenıdır.
Binlerce Altcoin Çökecek
  • Terra 2.0 (LUNA): Terra (LUNA), Terra Classic’ten ortaya çıkan halka açık bir Blockchain protokolüdür.
  • Bitcoin (BTC): Bitcoin, Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir kişi veya bir grup insan tarafından oluşturulan 2008 tarihli bir whitepaper’da açıklanan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Kısa bir süre sonra, Ocak 2009’da piyasaya sürüldü.
  • Step App (FITFI): FITFI, katılımcıların 100 milyar dolarlık fitness endüstrisinin ürettiği değerden kazandığı bir piyasa ekonomisidir. Dijital fitness deneyimlerinin ve uygulamalarının web3 sürümüdür.
  • Evmos (EVMOS): Evmos, bir Blockchain’ler Arası İletişim (IBC) protokolüdür. IBC şu anda varlıkları farklı Blockchain’ler arasında bilgi taşımanın en güvenli ve merkezi olmayan yolu olarak görülüyor. Birden fazla zincir arasında birlikte çalışabilirliği ortaya çıkarır.
  • STEPN (GMT): STEPN, Solana Blockchain’indeki GameFi öğelerine sahip, kendine özgü bir “Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır”.
Usta İsim: Bitcoin, SHIB, ETH ve DOGE Bu 3 Nedenle Düşüyor!
  • TerraClassicUSD (USTC): Terra Blockchain’inin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Normal UST’nin çöküşünün ardından “Classic” olarak yinelendi.
  • FEG (FEG): FEG Token, Ethereum ve BNB Chain üzerinde merkezi olmayan bir işlem ağıdır.
  • Luffy (LUFFY): One Piece’in Luffy’sinden ilham alarak oluşturulan Luffy, kendisini “dünyanın ilk anime tokenı” olarak tanımlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: