Bitcoin

Bitcoin, SHIB ve ETH Ayı Piyasasının Bitmeme Nedeni Bu! 

single-image

Hafta başında Bitcoin fiyatı 30.000 doların oldukça üzerinde ve Ethereum 1.900 dolara yakındı. Kripto piyasası yeni işlem haftasına çoğunlukla yeşil renkte başladı. Ancak BTC, SHIB ve ETH dahil kriptodaki ayı piyasası bitmedi ve analistlere göre izlenmesi gereken işaretler burada.

Bu yılki bütün hikaye bundan ibaret!

Dünyanın en büyük iki kripto para birimi, Çin’in Covid ile ilgili karantinaları gevşetmesinin ardından Pazartesi günü bazı riske dayalı duyarlılıktan yararlandı. Bitcoin en son, gün içinde %3,88 kayıpla artışla 29.913 dolar seviyesindeydi. Ve Ethereum, gün içinde %3,64 düşüşle 1.781 dolarda kaldı. DX Digital Assets’in kurucusu ve CIO’su Ben McMillan, verdiği demeçte, şunları söylüyor:

Bütün bu yılki hikaye, diğer risk varlıklarıyla Bitcoin trade’inden biri oldu . Bugün de farklı değil. Piyasa, Çin’den gelen haberleri, Şanghay’daki karantinaların azaltılmasıyla ilgili olduğu kadar olumlu gördü. Risk piyasaları bir teklif aldı ve Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve diğer dijital varlıklar izledi.

Bitcoin

Kripto alanının hala ayı piyasasında olduğuna dair kritik bir işaret var

Bununla birlikte, kripto alanının hala ayı piyasasında olduğuna dair kritik bir işaret var. Bu da düşük fiyatlar nedeniyle, artan maliyetleri karşılamak için uzun vadeli varlıklarını boşaltan Bitcoin madencileri.

Compass Mining tarafından analiz edilen Coin Metrics verilerine göre, madenciler Mayıs ayında borsalara 195.000’den fazla Bitcoin transfer etti. Bu beş ayın en önemli artışına işaret e. Satılan toplam, Bitcoin’in Mayıs ayındaki 32.000 dolarlık ortalama fiyatına göre yaklaşık 6,3 milyar dolardı.

Bitcoin fiyatıyla ilgili olarak, bu, gördüğümüz uzun vadeli alımların bir kısmını dengeleyen bir miktar satış baskısına katkıda bulundu. Bu nedenle fiyat bu nispeten dar aralıkta işlem görüyor. McMillan, satış yapan madenciler ile satın alan uzun vadeli holder’lar arasında bir tür çekişme olduğunu söylüyor.

McMillan: Birçok Bitcoin madencisi marjda

Bitcoin 28.000 ila 33.000 dolar arasında işlem görürken, analistler Haziran ayında madencilerin daha fazla satış baskısı yapabileceğini düşünmüyorlar. McMillan, şunları söylüyor:

Bitcoin 60.000 dolar olduğunda madenciler daha yüksek maliyetli elektrikten kurtulabilirler. Ancak Bitcoin 30.000 dolar olduğunda, elektrik ve donanımınızın maliyetleri çok daha önemli olmaya başlar. Birçok madenci marjda ve basitçe daha düşük Bitcoin seviyelerinde rekabet edemiyorlar. Bu yüzden konsolide etmek veya işten çıkmak zorunda kalabilirler. Daha iyi teknolojiye veya daha ucuz elektriğe sahip madenciler bunu atlatabilecekler.

Bitcoin

McMillan tespitlerine şu yönde devam ediyor: Ayı ve boğa piyasalarını belirlerken madenci faaliyetleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Tatlı nokta 25.000 ila 30.000 dolar arasındaydı. Bunun çok altında ve önemli madencilik kapasitesinin devre dışı kaldığını görmeye başlıyorsunuz.

“Yatırımcılar, enflasyon rakamlarına oldukça yakından bakıyorlar”

Kripto varlıklarındaki bu satış, bu baharda bir arınma olayı oldu. Ancak ayı piyasasının sonunu işaret edecek en önemli itici güç, piyasaya geri dönen risk duyarlılığı olacaktır. Ve McMillan bunun Eylül ayına kadar gerçekleşmeyebileceği konusunda uyarıyor. Bunun piyasaların Federal Rezerv’in agresif sıkılaştırma yolunu yavaşlatabileceğine dair işaretler aradığı zaman olduğuna dikkat çekiyor. McMillan, görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Her türlü sürdürülebilir fiyat hareketinin anahtarı, kenardan daha fazla talep gelmesidir. Çünkü fiyatlar için pozitif bir makro katalizör görmek istersiniz. Ama yine de riske ihtiyacımız var. Gerçek şu ki, bu makroekonomik ortam hala oldukça karamsar. Özellikle Eylül toplantısında hangi yolu izleyeceklerini görmek için tüm gözler Fed’de. Ve niceliksel sıkılaştırma bu ay başlıyor. Yatırımcılar, enflasyonun tersine döndüğüne dair herhangi bir işaret görmek istiyor. Bunun için hala enflasyon rakamlarına oldukça yakından bakıyorlar.

Bitcoin

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzer piyasalar, Fed’in Haziran ve Temmuz toplantısında faiz oranlarını 50 baz puan daha artırmasını bekliyor. Hala belirsiz olan ise, büyük ölçüde verilere bağlı olacak olan Eylül toplantısı.

“Bitcoin, 33.000 doların üzerine çıkana kadar heyecanlanmayın!”

Kripto traderı Scott Melker, Bitcoin yatırımcılarının fiyat 33.000 dolar seviyesinin üzerine çıkana kadar heyecanlanacak bir şeyi olmadığını söylüyor:

Geçen Pazartesi, fiyat yukarı yönlü benzer bir hareket yaptı. Birçok insanı görünürde bir sebep olmadan yükselişe geçirdi. Fiyat, 33.000 dolar civarında kilit direnç altında bulunuyor. Ancak, hala 28.600 dolar seviyesindeki kilit desteğin üzerinde yatay seyrediyor. Bu seviyelerin üstünde veya altında bir hareket tartışmaya değer. Geri kalan her şey gürültü. Daha yükseğe çıkana kadar hala bir ayı piyasasındayız.

BTC

GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou’ya göre, Pazartesi günkü ralliden sonra, Bitcoin 31.500-32.000 dolar arasında güçlü bir dirençle karşılaştı. Analist, yatırımcıların bu seviyelerin devam etmesi halinde daha yüksek bir hareket bekleyebileceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: