Bitcoin

Balinalar Bitcoin Alım-Satım Zamanını Nasıl Belirliyor?

single-image

Bitcoin (BTC), Mayıs ve Haziran aylarında hem uzun hem de kısa vadeli yatırımcıları geride bıraktı. Ancak veriler, alım satımın birçok kişinin hayal ettiğinden daha “kolay” olabileceğini gösteriyor. On-chain analitik platformu Whalemap, Bitcoin balinalarının son haftalarda neredeyse tüm piyasa performansını yönettiğini belirtiyor.

Balinalar Bitcoin (BTC)’yi 30.000 dolara sabitlemeye yardımcı oluyor

Whalemap araştırmacıları 7 Haziran’da yeni bir analiz yayınladı. Araştırmacılar, BTC yerel zirvelerinin ve diplerinin yüksek balina aktivitesi alanlarıyla çakıştığını söylüyor.

Bitcoin’in en büyük cüzdan varlıkları satın almayı veya satmayı seçtiğinde, fiyat buna göre tepki verir. Yani, risk trade’i kısa zaman dilimlerini azaltmak isteyenler için, popüler balina seviyelerinin bulunduğu yere göre hareket etmek yeterli olabilir. “Bundan daha kolay olabilir mi?” Whalemap, bir Twitter paylaşımının bir bölümünde bu durumu özetledi.

Bitcoin
Bitcoin balina cüzdanı açıklamalı grafik / Kaynak: Whalemap / Twitter

Kriptokoin.com’un bildirdiği üzere, bazı balinalar diğerlerinden daha fazla ilgi görüyor. Geçen hafta, Binance’deki böyle bir varlık, bir dizi alım ve satımla Bitcoin’in dar trade aralığına katkıda bulundu. Bu arada, popüler analist Credible Crypto, 8 Haziran’da Twitter üzerinden yeni yorum yaptı.  Analist, bu Binance balinasının, son iki hafta boyunca her yerel tepeyi/aşağıyı işaretlediğini belirtti. Ayrıca analist, şu değerlendirmeyi yaptı:

Gelip gidişini izliyordum. En düşüklerde birikiyor ve en yükseklerde fiyatı sınırlıyor. En son, şu anda gördüğümüz bu pompadan önce, 29,2 binde yerel en düşük seviyede 2.000 BTC (60 milyon) doldurdu.

TradingView’den elde edilen veriler, BTC platosunun tersine dönerek, ilk boğa trendinden elde edilen tüm kazanımları neredeyse kaybettiğini gösteriyor.

Bitcoin
BTC 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp) / Kaynak: TradingView

Hisse senedi korelasyonu BTC üzerindeki baskıyı sürdürüyor

Bu arada, iyimserlik iç faktörlerin ötesine geçiyor. Bunun yanında, ileriye dönük kripto gücünü destekleyen enflasyonist makro koşullar için zayıf kalıyor. Ayrıca, balinalar fiyatları belirli bir aralıkta tutuyor. Bu ortamda, Bitcoin’in borsalarla ilişkisi de trader’ları sinirlendiriyor. Kripto analisti Michael van de Poppe, şu ifadeyi kullanıyor:

Borsalar ile korelasyon can sıkıyor.

Bildiğiniz üzere 7 Haziran’da dünya çapında parasal sıkılaştırma hız kazanıyor. Bu nedenle yorumcu Bob Loukas, hisse senetlerinin kısa vadede rahatlama hissetmesinin daha olası olmadığını kabul ediyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Hala hisse senetlerinde dip için makro katalizör (henüz) görmüyorum. Daha önce de belirttiğim gibi, daha fazla zamana ihtiyaç duyan döngüsel bir ayı piyasası görünümü var. Cycle cephesindeki fiyat hareketi onaylıyor ve yaz aylarına doğru iniyor. Bir süredir zayıfım. Yanıldığım için mutluyum. Yıkıcı bir ralli yapmayacağım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: