Genel

Binance CEO’su Zhao: Bu düşüşler çok normal

single-image

Dünyanın en zengin işadamlarından biri olan Binance borsası CEO’su Changpeng Zhao, ABD medyasından Bloomberg’e konuştu. Elon Musk’ın Twitter alım hamlesinden, ayı piyasasına kadar birçok konuyu değerlendiren CZ, bu tür dönemlerin “normal” olduğunu söyledi.

Özellikle boğa piyasasında reklam harcamalarını az tuttuklarını ve daha çok işe alımlara yöneldiklerini belirten Zhao şu ifadeleri kullandı:

“Bu benim 3. ayı piyasası dönemim”

Düşüşlerin sadece kripto para değil, diğer birçok piyasada da yaşandığını belirten Zhao, bu dönemlerin doğal ve yaşanması gereken zaman dilimleri olduğunu söyledi:

“Piyasaların aşağı ve yukarı gitmeleri çok normal. Bugün baktığınızda Netflix de %70 oranında düşmüş durumda…Bunların hepsi normal piyasa dalgalanmaları. Biz bu dalgalanmalara hazırlanmıştık. Binance’in ve benim yaşadığım ilk ayı piyasası değil. Ben şahsen üçüncüsünü görüyorum. Biz bu duruma hazırlıklıydık. Reklam yapmak kötü değildir ama boğa sezonlarında çok pahalıdır. Biz reklamdan çok işe alımlara yönelmiştik. Hala da öyle… Şimdi birçok şirket işten çıkarmalar yapıyor ama biz işe alıyoruz. Hatta reklam yapmanın da, işe alımların da en iyi yapılacağı dönem ayı piyasasıdır. Biz de şu anda çok iyi anlaşmalar yapmak üzereyiz.”

“Önemli olan daha çok insanı kriptoya çekmek”

Binance’in ayı sezonunda da yatırımlarına devam edeceğini ve bunun için gücü olduğunu belirten Changpeng Zhao şu ifadeleri kullandı:

“Bizim yatırım yaptığımız konular aslında sürekli insanları kripto para sektörüne daha çok çekmekle ilgili… Bir borsa olacak diye bir kaidemiz yok. Örnek olarak CoinmarketCap’i de satın aldık ve o bir bilgi sağlama sitesi.. Trust wallet da bir merkeziyetsiz cüzdan uygulaması… Kripto dünyasının dışında da, geleneksel medyaya yatırım yaptık. Forbes anlaşmasını biliyorsunuz. Twitter konusunda da adımlarımız var. Sonu nasıl olacak bilmiyorum ama tamamlanacağını umuyorum.”

“Elon Musk bırakırsa, biz de Twitter’ı bırakırız”

Twitter konusunda hala umutlu olduğunu söyleyen CZ’ye, Elon Musk’ın kendisi kadar umutlu olmadığı yorumu yapıldı. CZ ise Elon Musk’ın alımdan vazgeçmesi durumunda kendilerinin de yeni bir anlaşmaya dahil olmayacaklarını belirtti:

“Elon Musk liderlik ediyor. Biz de onu takip ediyoruz. Dürüst olmam gerekirse, Twitter’ı almaktan vazgeçerse hayal kırıklığına uğrarım ama o yoksa biz de yokuz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: