Bitcoin

Bitcoin Panikle Bu Seviyelere Düşebilir! 

single-image

İsabetli tahminleriyle ünlenen bir analist, lider kripto için yeni öngörülerini paylaştı. Bitcoin (BTC)’nin aylık 23.000 doların altına düşeceğini doğru bir şekilde öngören kripto analisti, potansiyel yeni düşüklere karşı uyardı.

“Bitcoin bu seviyeyi kırarsa dip kapılarını açar”

Crypto Capo takma adıyla tanınan popüler bir kripto analist, önemli bir destek seviyesinin çökmesi durumunda Bitcoin için çanların çalacağını düşünüyor. Analist, bu durum gerçekleşirse BTC fiyatının daha da düşebileceği konusunda uyarıyor.

Başarılı tahminleriyle bilinen popüler analist, 375.600 Twitter takipçisine BTC’nin yeni durumunu yorumladı. Analist, Bitcoin’in 20.000 doların altına düşmesinin ihtimal dahilinde olduğunu söylüyor. Ayrıca, bu düşüşün piyasada büyük paniğe yol açmasının olası olduğu konusunda takipçilerini uyarıyor. Crypto Capo, şu açıklamayı yapıyor:

BTC 20.000 dolar seviyesini kırarsa paniğin çok büyük olması muhtemel. Birçok insan bu seviyenin altında stop kayıplarına sahip. Pek çoğu, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kıramayacağını düşünüyor. Çünkü daha önce olmadı. 20.000 dolar kırılırsa kolayca 16.000 – 18.000 dolara gidebilir.

Bitcoin

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yazı yazılırken %3,55 kayıpla 20.601 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto, mevcut durumda 69 bin dolarlık ATH seviyesinden %70’in üzerinde aşağıda duruyor.

“Bitcoin henüz dibi görmedi, sahte pompalara kanmayın…”

Kriptokoin.com’dan bildiğiniz üzere BTC en son Aralık 2020’de ulaşılan bir seviye olan 20.111 doları gördü. Ancak, Capo’ya göre, lider kripto henüz dibe ulaşmadı. Altcoin kahini, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bazı dipleri görmek burayı çağırıyor. Dürüst olmak gerekirse, bu şimdiye kadar gördüğümüz en açık sahte pompalardan biri. Benim düşünceme göre, 20.000 dolar seviyesi uzun süre dayanmayacak. Henüz uygun bir teslimiyet görmedik ve herhangi bir yükseliş işareti yok. Piyasanın dışında kalıyorum.

Bitcoin

Üç ay önce Bitcoin 40.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Capo, lider kripto 30.000 doların altına düştüğünde, 21.000 ila 23.000 dolar arasındaki bir hedefe ulaşacağını tahmin etti. Şimdi ise öngördüğü seviyelerdeyiz. Analist, şunları söylemişti:

BTC’yi şimdi böyle görüyorum: 38.000 dolarlık temiz mola = 35.000 dolar. 35.000 dolarlık ara = 30.000 dolar. 30.000 doların altında 21.000-23.000 dolarlık ana hedefe ulaşması gerekiyor.

Bitcoin

Altcoin Kahini, namını nasıl kazandı?

CryptoCapo, 2020 yılının başlarında Bitcoin‘in 3.500 dolara düşeceğini söyledi. Ayrıca Ripple (XRP)’nin 0,11 dolara ulaşacağını iddia etti. Sonrasında bu Bitcoin ve XRP’de bu seviyeler geldi. Son Bitcoin tahmininde de isabet ettiren analist, Bitcoin kahini namını da hak edebilir!

Buna ilaveten popüler analist, XRP’deki 0,13 dolarlık hedefini de tutturmayı başardı. Ayrıca Capo, başka birkaç altcoin’in de bazı büyük düşüşlerini isabetli bir şekilde öngördü. Bu tahminleri analiste ‘Altcoin Kahini’ denilmesine neden oldu. Bu nedenle piyasadaki yatırımcılar, analistin tahminlerini dikkatle izliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: