Genel

Kripto para borsaları Bybit ve KuCoin’e Kanada’da milyon dolarlık ceza

single-image

Önde gelen kripto para borsalarından Bybit ve KuCoin, Kanada’nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (OSC) ceza aldı.

Yapılan resmi açıklamaya göre KuCoin’e Ontario’da faaliyet göstermesi kalıcı olarak yasaklanırken 2 milyon Kanada Doları (yaklaşık 1.55 milyon ABD Doları) da para cezası verildi.

Komisyon ayrıca, bir diğer önde gelen borsa Bybit’e 2.5 milyon Kanada Doları (yaklaşık 1.95 ABD Doları) tutarında para cezası verdi. Bybit ile kayıt için görüşmeler sürerken borsanın bu süre zarfında Ontario’da yeni müşteri kabul edemeyeceği, mevcut hesaplara yeni ürün hizmeti sunamayacağı ve herhangi bir şekilde pazarlama faaliyeti yürütemeyeceği vurgulandı.

İki şirketin, kayıt dışı şekilde kripto varlık alım satım platformu işlettiği ve Ontario menkul kıymetler yasasını ihlal ettikleri ifade edildi.

OSC yetkilisi Jeff Kehoe, konu hakkında “Ontario’da faaliyet göstermek isteyen yabancı platformlar, kurallara uyum sağlamalı. Aksi takdirde, yaptırım eylemiyle karşı karşıya kalırlar. Bugün açıklanan kararlar, Ontario menkul kıymetler yasasına uymamayı tolere etmediğimizin açık bir göstergesi olarak görülmeli.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: