Bitcoin

Bitcoin Yükselişi O Tarihte Başlayacak!

single-image

Efsanevi borsacı Jim Cramer, CNBC katılımı sırasında Bitcoin fiyatının tekrar yükseleceği zaman dilimini tahmin etti. Ancak, “BTC bir daha eski seviyelerine ulaşamayacak”…

Efsanevi borsacı, Bitcoin’in toparlanacağını ancak ATH’ye ulaşamayacağını söylüyor

Jim Cramer, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir sıçrama göreceğini tahmin ediyor. Cramer, Tom DeMark indikatörünün sunduğu bir Bitcoin fiyat tahmin modelini inceliyor. Buna göre Bitcoin, bir mola ardından şu anda işlem gördüğü seviyelerin ötesine geçecek. Efsanevi borsacı, Bitcoin’in gelecek yıllarda 69.000 doları görmemesine rağmen, önümüzdeki aylarda BTC yatırımcıları için “hoş bir soluklanma” geleceğine inanıyor. Bitcoin şu anda bu seviyeden %69.97 indirimli işlem görüyor.

Jim Cramer, daha fazla Bitcoin analizi paylaşıyor

CNBC’nin Mad Money sunucusu, DeMARK Analytics’in kurucusu ve CEO’su olan DeMark’ın, yıllar içinde Bitcoin’in tepe ve dip noktalarını belirlemesine olanak tanıyan 13 aşamalı bir alım-satım geri sayımı oluşturduğunu belirtti. Cramer, DeMark’ın en son grafiğine girmenin yanı sıra, Bitcoin’in Nisan 2022’deki performansına da göz attı.

Cramer, bir dizi DeMark grafik modelinin, alımlar ve satışlar nihayetinde birbirini tüketmeden önce benzer yönlerde hareket ettiğini söylüyor. Kıdemli analist ayrıca, verileri incelemeye devam ediyor. Bitcoin’in Terra çöküşü ve artan enflasyonun bir sonucu olarak 2020’den son haftalara kadar hiçbir zaman %50 oranında düşmediğini gösteren çok önemli bir özellik keşfetti. Cramer’a göre:

Bu kadar büyük bir düşüş aldığınızda… söz konusu kriptoya genellikle yapısal zarar verir. Uzun vadeli düşünüyorsanız, Bitcoin’in eski zirvelerine ulaşması yıllar alabilir. Hatta on yıllar. Onları bir daha asla bu seviyelerde görmememiz mümkün.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Cramer, bilinen Bitcoin savunucularındır. CNBC yayıncısı, geçen yıl 731 milyon dolarlık piyango kazanan bir Amerikalıya Bitcoin’e yatırım yapmasını önerdi.

Bitoin şuanda son yılların en büyük düşüşlerinden birini tecrübe ediyor. Lider kripto para birimi, yılın başında 46.000 dolardan 20.000 dolara düştü. Yatırımcılar, BTC’nin keskin düşüşünden birçok nedenin sorumlu olmasına rağmen, Bitcoin önceki ATH seviyesi olan 69.047 dolara geri döneceğinden umutlu. Ancak madenciler için durum beklendiğinden daha kötü olabilir…

Bitcoin madencileri çöken piyasaya nasıl tepki veriyor?

On-chain verilere göre, Bitcoin 21.000 doları kaybettiğinde, madencilerin dövize geçiş oranı 7 ayın zirvesine ulaştı. Birçok madenci, BTC fiyatındaki düşüş nedeniyle kârsız hale geldi. Böylece madencilerin kripto para piyasasından çıkmasına neden oldu.

Bu Seviyeye Dikkat: Bitcoin Madencileri Satış Yapabilir!

Analitik firması CoinMetrics’ten gelen veriler, Bitcoin madencilerinin cüzdan alışverişi yapmak için para taşımaya başladığını doğruluyor. Madencilerin sahip varlık akışıyla ilgili kesin verilerin eksikliğine rağmen, madencilik yapan şirketler zorlukla ayakta duruyor.

Geçmiş piyasa döngülerinden farklı olarak, Bitcoin madencileri piyasa volatilitesine uyum sağlıyor. BTC madencileri, fiyat değişikliklerine tepki vermek yerine kripto kışını atlatmaya hazırlanıyor. Örneğin, Bitfarms CFO’su Jeff Lucas’a göre:

Piyasalardaki aşırı volatilite göz önüne alındığında, likiditeyi artırmak ve bilançomuzu kaldıraçtan arındırmak ve güçlendirmek için adımlar atmaya devam ettik. Özellikle 1.500 Bitcoin daha sattık ve artık günlük BTC üretimimizi HODL yapmıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: