Bitcoin

BTC ve ETH’den Çıkan Binance Balinaları, O 3 Altcoin’e Giriyor!

single-image

Whalestats verilerine göre BTC ve ETH’den çıkan Binance balinaları 3 altcoin projesine yöneliyor. Görünüşe göre balinalar Tron, Dogecoin, ADA’ya ilgi gösteriyor.

Son 24 saatte en çok satın alınan altcoin’ler

Dogecoin ve Cardano, en büyük 100 BSC balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında. DOGE ayrıca son 24 saatte en çok kullanılan 4000 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri.

Whalestats verilerine göre Tron (TRX) ve Dogecoin (DOGE), son 24 saatte en büyük 500 BSC balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasında yer alıyor.

Ünlü Balina, Milyonlarca Bu Altcoin'den Sattı! Batıyor Mu?

2022 yılı, Bitcoin ve Ethereum için zor geçti. Bu dönemde piyasa değerleri hızlı ve ciddi bir darbe aldı. Aynı zamanda, mevcut sermaye yıkımının kapsamı nedeniyle kripto paralar tarihindeki en önemli ayı piyasalarından biri. Bu yıl ayrıca, Bitcoin ve Ethereum önceki döngü ATH’lerinin altında ilk kez işlem gördü. Sonuç olarak, piyasanın büyük bir kısmı gerçekleşmemiş kayıplar yaşadı. Bu da tüm 2021-2022 yatırımcılarını su altında bıraktı.

On-chain verileri BTC için neler söylüyor

Glassnode’a göre, ayı piyasasının en düşük seviyeleri tarihsel olarak, 2019-20 ve 2015 yıllarında sırasıyla 260 ila 410 gün süren ATH’den yüzde -75 ile -84 arasında BTC düşüşleriyle gerçekleşti. Mevcut düşüş Kasım 2021 ATH’sinin -%73,3 altına düşerek 227 gün ile 435 gün arasında sürüyor.

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 7 Şey!

Mevcut piyasa, son altı yılda spot fiyatların gerçekleşen fiyatın altında işlem gördüğü üçüncü örnektir. Sırasıyla Kasım 2018 ve Mart 2020’deki kapitülasyon olayları, bu ayı piyasası döngüsünün sonunu işaret etti. Spot fiyatlar, gerçekleşen fiyata göre %11,3 indirimle işlem görüyor. Bu nedenle, ortalama piyasa katılımcısı şu anda pozisyonunda negatiftir.

ABD doları cinsinden tarihteki en büyük günlük kayıp, Bitcoin’in 20.000 dolara düşüşü oldu. Bir gün içinde, bir grup olarak yatırımcılar, 2021 ortalarında kaydedilen 3.457 milyar dolarlık önceki rekordan yüzde 22.5 artışla -4.234 milyar dolar zarara kilitlendi. Bitcoin şu anda tarihin en önemli sermaye çıkışı olayından geçiyor. 2018 Ayı Piyasasının sonundakinden daha büyük ve yine Mart 2020 satışında.

Ethereum analizleri

ATH’sinden yüzde -79,5 maksimum düşüşle Ethereum, önceki ayı piyasası tabanlarının üst sınırında satıldı. Sermaye akışlarının ciddiyeti, tarihsel olarak takip eden aylarda daha fazla düşük ETH performansı öngören BTC.D tarafından belirlenmektedir.

Neden Ethereum (ETH) Büyük Tasfiyeyi Başlatabilir?

Ethereum tarihindeki en büyük iki istatistiksel sermaye yıkımı olayı, son altı ay içinde gerçekleşti. Ek olarak, Kriptokoin.com olarak aktardığımız, gerçekleşmiş piyasa değerinden toplam 27.6 milyar dolarlık net çekim yapıldı.

MVRV, hem ETH hem de ETH 2.0 için önemli ölçüde düşüyor. Bu da ETH sahiplerinin çoğunun büyük ölçüde gerçekleşmemiş kayıplara sahip olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar işlem başına ortalama -%16 kayıp yaşadı. Bu esnada, Ethereum işlem karlılığı en son Ocak 2019’da görülen seviyelerde kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: