Genel

İflasın eşiğindeki Celsius’tan “HODL modu” çözümü

single-image

Kripto paralardaki fiyat düşüşlerinden olumsuz şekilde etkilenen Celsius Network, iflastan kullanıcılarının desteğiyle çıkmayı plânlıyor. Bilindiği üzere şirket muhtemel finansamn seçeneklerini araştırmak üzere bankacılık devi Citigroup, avukatlık firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld ve yönetim danışmanlığı şirketi Alvarez & Marsal ile anlaşmıştı.

Avukatların önerisi 11. Bölüm!

ABD medyasında yer alan haberlere göre ise, şirket yöneticileri, avukatların iflas yasasının 11. bölümünü işaret eden beyanına karşı çıkıyor. ABD’de “11. bölüm” olarak da bilinen yasanın ilgili maddesi, en pahalı iflas süreçlerinden birini işaret ediyor ancak durumda mahkemler, şirketin borcunu yeniden yapılandırmasına izin vermesinin yanında faaliyetlerini sürdürmesini de sağlıyor.

Yöneticilerin çözümü, “HODL modu”

Şirket yöneticileri bu seçeneğe sıcak bakmazken, Celsius’un iflastan tamamen kurtulmasını ve buna kullanıcıların da destek olacağı bir yöntem düşünüyor. Yöneticilere göre; kullanıcılar şirkete olan desteklerini Celsius hesaplarındaki “HODL modunu” aktive ederek gösterebilirler. Platform üzerindeki “HODL modu”, uzun süreli olarak Celsius’tan çekim ya da başka bir platforma transfer yapmayı düşünmeyen kullanıcılar için geliştirilen bir güvenlik opsiyonu olarak kullanılıyor.

Bilindiği üzere Celsius’tan şu anda zaten herhangi bir çekim yapılamıyor. Ancak şirket yöneticileri, HODL  modunun aktive edilmesinin, müşterilerin de bu çekimi, firmaya destek olmak amacıyla yapmayı düşünmediğini göstermek olacağını düşünüyor.

Geçen hafta sosyal medyadaki kampanyayla birlikte yeniden 1 doların üzerine çıkan Celsius platformunun kendi token’ı olan CEL, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.74 dolardan işlem görüyor.

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: