Bitcoin

Bitcoin ve ETH Bu Görülmeyen Diplere Gidiyor!  

single-image

2022 Bitcoin ve kripto çöküşünü doğru bir şekilde öngören analist, 417.000 Twitter takipçisine yeni tahminlerini paylaştı. Altcoin kahini, şimdi de yatırımcılara büyük altcoin haircut’ı öngörüyor.

Capo, altcoin’lerde %50’ye varan bir düşüş öngörüyor

Mevcut piyasa çöküşünü doğru bir şekilde nitelendiren Crypto Capo takma adlı popüler bir kripto analisti, yeni öngörülerini paylaştı. Capo başarı tahminleri sayesinde Altcoin Kahini olarak da adlandırılıyor. Analistin isabetli öngörülerine Kriptokoin.com’un bu makalesinden bir göz atmanız mümkün. Analist, altcoin piyasasının hala traderların düşündüğünden çok daha fazla düşüşe sahip olduğunu söylüyor.

Mevcut durumda çoğu altcoin projesi tüm zamanların en yüksek seviyelerinin çok altında duruyor. Buna rağmen Capo, büyük bir haircut’ın köşede olduğunu söylüyor. Analist, şu ifadeleri kullanıyor:

Mevcut fiyatlardan altcoin projelerinde %45-50 düşüş bekliyoruz.

Bitcoin

Analist, Bitcoin hakimiyetine bakıyor

Tezini destekleyen Capo, BTC’nin piyasa değerini kripto piyasasının geri kalanıyla karşılaştıran Bitcoin hakimiyetine bakıyor. Geleneksel olarak, artan bir Bitcoin hakimiyeti, traderların altcoin’lerden daha az riskli bir BTC tahsisine kaçtığını gösteriyor. Capo’ya göre, Bitcoin hakimiyeti, altcoin’lerin katledildiğini görecek bir dalgalanma için hazırlanıyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

“TC.D güncellemesi. Aynı fikir, C dalgası için çapraz genişleme. Altcoinler BTC’den daha fazla düşmeli.

BTC
Kaynak: Capo / Twitter

Capo, Ethereum için aşağı yönlü hedef veriyor

Popüler analist ayrıca, piyasanın en büyük altcoin’i olan Ethereum’a (ETH) bakıyor. Capo’nun aklında aşağı yönlü bir hedef var. Analiste göre, ETH 2020’nin sonlarından bu yana görülmeyen seviyelere doğru ilerliyor. Capo, şunları söylüyor:

ETH: Hacmi dirence düşürüyor ve düzeltici bir hareket gibi görünüyor. Sonraki destek: 700-800 dolar.

ETH
Kaynak: Capo / Twitter

“Bitcoin, yerel dip seviyelere düşmenin eşiğinde”

Bu arada Capo Bitcoin’e de bakıyor. Analist, BTC’ye destek getirmesi gereken alıcıların artık hiçbir yerde kalmadığını söylüyor. Capo, görüşlerini şu şekilde izah ediyor:

Fiyatı tutan teklifler geri çekildi. Boğalar korkuyor ya da gerçekten orada değillerdi. Sadece balinalar daha yüksek satmak için fiyatı yukarı itiyor. Hazır olun.

Capo, BTC’nin tersine dönmeden önce son bir kez yeni yerel dip seviyelere düşmenin eşiğinde olduğunu söylüyor. Kripto analistinin grafiğine göre 16.000 dolar civarında bir aşağı yönlü hedefi veya BTC’de yaklaşık %20’lik bir düşüş var. Analist, şu ifadeleri kullanıyor:

BTC: Alt karanlık bölgenin kırılması = düşüş onayı = yeni en düşük seviyeler.

Bitcoin
Kaynak: Capo / Twitter

Basın zamanında Bitcoin, gün içinde %0,61 düşüşle 20.153 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: