Bitcoin

Temmuz’da Bitcoin Fiyatını Neler Bekliyor?

single-image

Asya küresel hisse senetlerindeki zayıflığı genişlettiği için Bitcoin bugün 20 bin doların altında topallıyor. Haziran, BTC’nin fiyatının 31.600 dolara 17.744 dolara kadar düştüğünü gördü. Peki Temmuz ayında boğa veya ayı mücadelesinin ortasında Bitcoin fiyatını neler bekliyor?

Bitcoin fiyatını Temmuz ayında neler bekliyor

TradingView verileri, Bitcoin fiyatının yaklaşık bir hafta içinde ilk kez 20.000 doların altında indiğini gösterdi. Bununla birlikte, lider kripto para birimi, nispeten kötü bir ayı geride bırakıyor. Aya 31.600 dolar civarında başladıktan sonra 17.744 dolarla dip seviyeyi belirledi.

Temmuz'da Bitcoin Fiyatını Neler Bekliyor?

Aylık açılışından itibaren BTC fiyatı 30.000 doların altına düştü. Daha sonra bir haftaya yakın bir süre bu seviyede kaldı. Burada da estek bulamadı ve hafif bir ivmeyle 29.000 doların altın düştü. Bu noktadan itibaren, boğaların umutlarını kaybetmesiyle BTC fiyatı bir daha eskisi gibi toparlanamadı.

Bitcoin, 21.000 doları geri almadan önce Haziran içinde bir noktada 17.744 doları gördü. Şu anda 20.000 dolar desteğini korumakla meşgul. Bu esnada yatırımcılar, özellikle BTC’nin Temmuz’daki tarihsel performansını göz önünde bulundurarak, bu konsolidasyonun Temmuz için hangi seviyelere işaret ettiğini bilmek istiyorlar.

Analistler Temmuz için beklentilerini paylaşıyor

BTC fiyatı Temmuz 2020 ve 2021’de sırasıyla yaklaşık %24 ve %18 değer kazandı. Sonuç olarak, geçmiş Temmuz ayları Bitcoin için oldukça verimliydi. Diğer yandan, Temmuz 2019’da %6,81’lik düşüş kaydetti. Genel duruma baktığımızda, Temmuz Bitcoin için genellikle yükselişli bir ay olmuştur.

Temmuz'da Bitcoin Fiyatını Neler Bekliyor?

Analist Crypto Tony de dahil olmak üzere bazı Twitter analistleri, BTC’nin Temmuz 2022’de yüksek volatilite göreceğini tahmin ediyor. Öte yandan, 4 Temmuz’un Amerika Birleşik Devletleri’nde federal bir tatil olduğu ve bankaların kapalı olacağı düşünüldüğünde, Arthur Hayes, BTC’nin fiyatının Temmuz ayının ilk günlerinde düşeceğini tahmin ediyor.

BTC’nin haftalık 200 hareketli ortalamaya göre konumu, yatırımcılara BTC fiyatının Temmuz’da (MA) ne yapacağına dair daha iyi bir resim sunacak çok önemli bir metriktir. Ayın sonunda, BTC’nin ilk kez 200 haftalık MA’nın altına düşmesi bekleniyor.

John Bollinger, Bitcoin fiyat tahminlerini güncelledi

Bollinger Bantlarını icat eden teknik analist John Bollinger, Bitcoin’in aslında bir makro dibe ulaştığını söylüyor. Analist bu tahminlerini, 27 Haziran’da Twitter’dan paylaştı.

Temmuz'da Bitcoin Fiyatını Neler Bekliyor?

Bitcoin söz konusu olduğunda Bollinger, BTC’nin aylık grafikte alt bandın üzerinde kalmayı başardığını vurguluyor. Bunun yanında, Bitcoin’in mevcut fiyatlarla dibe vurabileceğini öne sürüyor. Bollinger’in analizi, önde gelen analitik firması Santiment’in BTC için on-chain üzerinde pozitif sinyaller gördüklerini söylemesiyle ortaya çıkıyor. Santiment’e göre, Bitcoin’e olan ilgi bu ay yükseldi. Bu da trader’ların ağır altcoin spekülasyonlarına ara verdiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Santiment Twitter’dan şunları aktardı:

Bitcoin, altcoin’lerin çoğunluğunun Kasım ayı piyasa değeri değerlerinden %80 veya daha fazla düşmesinden sonra Haziran ayının ikinci yarısında artan bir tartışma görüyor. Tarihsel olarak, inorganik altcoin yükselişlerine olan ilginin azalması kripto için olumlu bir işaret.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: