Bitcoin

Analistler, Bitcoin (BTC)’de O Seviyelere Düşüş Bekliyor!

single-image

Lider kripto Bitcoin (BTC), 20 bin doların altında kalmaya devam ediyor. Bir analist, “MVRV-Z Skoru denenmiş ve test edilmiş bir dip göstergedir, ancak henüz tabana geri dönmedi,” diye uyarıyor.

MVRV-Z Skoru makro dibi işaret ediyor

Piyasanın en doğru göstergelerinden biri, Bitcoin (BTC)’nin bir makro dip koymadan önce daha da düşmesi gerektiğini gösteriyor. On-chain analitik firması Glassnode dahil olmak üzere kaynaklardan gelen veriler ve Bitcoin’in MVRV-Z Skoru, neredeyse fiyatın tersine çevrildiğini gösteriyor.

BTC’nin mevcut makro düşük seviyesi olan 17.600 doların üzerine çıkıp çıkmayacağı veya ne zaman çıkacağı tartışmaları sürüyor. Bunun ortasında, yeni rakamlar piyasanın kolayca daha fazla düşmesinin mümkün olduğunu gösteriyor. Trade platformu Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb’in belirttiği gibi, MVRV-Z puanı şimdi klasik yeşil bölgesinde. Ancak henüz geçmişte fiyat diplerine eşlik eden noktada değil.

Bitcoin

MVRV-Z, Bitcoin spot fiyatının “gerçeğe uygun değeri” olarak adlandırılan şeye göre ne kadar yüksek veya düşük olduğunu ölçüyor. Metrik, en verimli Bitcoin üst ve alt tahmin araçlarından biri haline geldi. MVRV-Z,  puanı hesaplamak için standart sapma ile birlikte piyasa değeri ve gerçekleşen fiyat verilerini kullanıyor.

Veri kaynağı LookIntoBitcoin, MVRV-Z’nin geçmişinde BTC’deki her makroyu en üstte ve en altta yakaladığını belirtiyor. Ayrıca, bunu iki haftalık bir doğrulukla yaptığını söylüyor. Metrik, sonuncusu Mart 2020’de olmak üzere, yeşil bölgesinin yalnızca birkaç kez altına düştü. Ancak daha fazla aşağı yönlü baskı, tekrarlanan bir performans sağlayacaktır.

MVRV-Z skorunu değerlendiren Filbfilb en son veriler hakkında, şu yorumu yaptı:

Bu grafik benim için bir numara.

Bitcoin
Bitcoin MVRV-Z Puan tablosu / Kaynak: Glassnode

Bitcoin için 16.000 dolarlık dip bölgesi çekiş kazanıyor

15.600 dolar, Bitcoin’in dipte nerede olduğuna dair mevcut çeşitli tahminlerle bağlantılı olacak. Bu arada hafta sonu analist CryptoBullet, Twitter takipçilerine bir güncelleme paylaştı. Popüler hesap, bu alanı izlenmesi gereken birkaç önemli destek bölgesinden biri olarak dahil etti. 16.000 dolar, aynı zamanda Bitcoin’in 50 aylık hareketli ortalamasından ortalama sapmayı işaret ediyor.

Bu arada Bitcoin’in göreceli güç endeksi veya RSI, şimdiye kadarki en düşük seviyesinde. BU da bir piyasanın aşırı satım niteliğinin bir başka göstergesi. Şu anda önceki yarılanma döngüsünün yaklaşık 20.000 dolarlık zirvesinin altında duruyor. Kriptokoin.com’dan da takip ettiğiniz üzere, bir çok analist lider kripto için daha düşük seviyeleri telaffuz ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: