Bitcoin

Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek?

single-image

Kripto para piyasasının işlem hacminin düşmesiyle, birçok yatırımcı Bitcoin fiyatının geleceği konusunda karamsar. Uzmanlar, BTC fiyatının nesiller boyu dibe yaklaştığını söylüyor.

Uzmanlar, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde 10.000 dolara düşebileceğine inanıyor

TradingView’den elde edilen veriler, hafta sonu 19.000 dolara yaklaşırken Bitcoin fiyatının zayıfladığını gösterdi. Bu esnada, ABD hisse senetleri neredeyse durgun ve kripto volatilitesi için çok az ivme sağlıyor.

Binance’den gelen emir defteri verileri, Bitcoin’in spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi arasında kaldığını gösteriyor. Ek olarak, yatırımcılar manevra yapana veya tekliflere önemli ölçüde eklenene kadar volatilite olmamasını sağladı.

Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek

Kriptokoin.com analizlerinde aktardığımız üzere, BTC’nin bu seviyeye ulaşmasının arkasında belirli katalizörler var. Örneğin, tüm dünyadaki merkez bankalarından kaynaklanan enflasyon beklentilerindeki artış. Bununla birlikte politika hatalarında etkili oldu. Başka bir deyişle, bu faktörler bir araya gelerek 10 bin dolar seviyesinde beklenen bir BTC tabanı için mükemmel senaryoyu yarattı.

Uzmanlar, BTC fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Popüler analist Altcoin Sherpa, Bitcoin’in 2022’nin büyük bir kısmında sönük kalacağından bahsetti. Sherpa Twitter takipçilerine şunları söyledi:

Dip bulunduğunda etrafta dolaşmak ve birikmek aylar alacak. Ve dip bugünden birkaç ay sonra bile gelmeyebilir.

Bu analizler, Bitcoin’in henüz yeni makro düşükler yapmadığını veya konsolide etmeye başlamadığını savunan Rekt Capital tarafından desteklenmedir.

Glassnode araştırma firmasının on-chain analisti Checkmate, bu esnada şunları söylüyordu:

Kendini boş ver. Bitcoin’inizi soğuk cüzdana alın. Sıkı durun.

Alex Krueger, hacim verilerini inceliyor

Ekonomist, trader ve girişimci Alex Krueger, aynı gün Twitter’dan, BTC cinsinden hacmin geçen ay ATH seviyelerine ulaştığını kaydetti. Krueger’ın Twitter’dan yaptığı yorumlar şunlardı:

Genel bir kural olarak, işlem hacmi piyasalar teslim olduğunda en yüksek seviyededir.

Bitcoin fiyatı neden 10.000 dolarla karşı karşıya

Toplam piyasa değeri ve BTC fiyatının düşmesiyle, birçok yatırımcı Bitcoin’in gelecekteki fiyatı konusunda karamsar. BTC için iyi haber, fiyatın nesiller boyu dibe çok yaklaşması. Öte yandan, kötü haber şu ki, bu dip 10 bin dolara kadar derinleşebilir. Aynı zamanda, sadece aylar sonra toparlanma ihtimali var.

BTC’nin bu seviyeye ulaşmasının katalizörün, merkez bankalarının faiz kararları. Başka bir deyişle, bu faktörler bir araya gelerek Bitcoin için 10 bin dolar ihtimalini güçlendiriyor. Özellikle, bazı kripto analistleri, Luna Foundation Guard’ın BTC rezervlerinin 2,4 milyar dolarını terk etmesi, Celsius’un iflası ve Three Arrows Capital’in tasfiyesi gibi olayların ardından satış baskısı doğal olmayan yükseklere ulaştığı için bunun tam tersinin doğru olduğuna inanıyor.

İyi tarafından bakıldığında, Bitcoin şu anda yatırımcıların için bir fırsat noktasında işlem görüyor. Lider kripto şu anda yatırımcılara nesiller boyu satın alma fırsatı (GBO) sağladığı noktada.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: