Bitcoin

Bitcoin O Rakamlara Düşmeden Durmayacak!

single-image

CNBC analisti Brian Kelly, Bitcoin (BTC)’in hala daha fazla aşağı yönlü potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Açıklamaları, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’in üzerinde işlem görmesine rağmen geliyor. İşte detaylar…

Bitcoin’in “dibi görmesi” için bu seviyeye düşmesi gerekiyor

CNBC’nin Fast Money programında Kelly, makro ortam kötüleştikçe amiral gemisi kriptosunun mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 50 düşebileceğini söylüyor. Analist, nadir görülen bir dip seviyesine işaret ediyor. Kelly’e göre BTC’nin fiyatı, 10.000 dolarlık bir dip görecek. Bu, mevcut fiyatının yüzde 50 kadar kaybolması anlamına geliyor. 2021’in Kasım ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin ise neredeyse 60.000 dolar altında kalıyor. Kelly, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İyi haber şu ki, nadir görülen bir dibe çok yaklaştığımızı düşünüyorum. Kötü haber ise Bitcoin 10.000 dolara ulaşana bu dibi göremeyebiliriz.

Bu Metaverse Coin Manşetlerde: Şaibeli Oylama Fiyatı Dumpladı!

CNBC analisti, potansiyel olarak aylar sonra bir senaryo olan bir “Lehman anı” yaşadığında Bitcoin’in dibe vuracağını söylüyor. Bir “Lehman anı”, bir varlık veya sektördeki kargaşanın daha yaygın hale gelebileceği korkusunun olduğu an olarak nitelendiriliyor. Kelly, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor.

Muhtemelen bir Lehman anına aylar kaldı, yani bu tür bir son düşüş yaşanacak. Büyükler, hiç ummadığın şekilde iflas edecek. Muhtemelen bu sürece yalnızca aylar var.

Bitcoin çöküşünü neler tetikleyecek?

Kelly’ye göre, Bitcoin çöküşü merkez bankalarının politika hataları tarafından tetiklenecek. Piyasadaki kaldıraç kaybıyla derinleşecek. Analist, dünya çapında enflasyon beklentilerinin artması ve her merkez bankasının para politikası hakkında hata yapması ile de bağlantı sağlıyor. Kelly, BTC’deki kaldıraçlı pozisyonların da çöküş yaşayacağını ve ciddi miktarda etkileneceğini öne sürüyor. Kelly’nin açıklamaları ise aşağıdaki şekilde:

Bunun katalizörü, enflasyon beklentilerinin artması ve dünyadaki her merkez bankasının bir politika hatası yapması olacak… Ve bence bu üç faktörü alırsanız, Bitcoin’deki tüm bu kaldıraçtan 10.000 dolara kadar son bir çıkış gerçekleşebilir. 15.000 dolar civarında bir yerde bu düşüş gerçekleşebilir. Önümüzdeki çeyrekte geleceğini gördüğüm enflasyon beklentileri artıyor. Hepimiz biliyoruz ki her merkez bankası zaten bir politika hatası yaptı. Muhtemelen daha fazlasını yapmaya devam edecek. Bu, Bitcoin’de bir dip olması için mükemmel bir senaryo.

Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Serbest Düşebilir! 

Şu anda, en büyük kripto para birimi, yüzde 1.54’lük bir düşüş ile 19.152 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değeri ile öncü olan Bitcoin, en son rekorunu yaklaşık 8 ay önce kırmıştı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi 10 Kasım 2021’de, 68.789 dolarlık bir fiyat kaydetmişti. O zamandan bu yana, yüzde 72 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: