Bitcoin

150 Bin Bitcoin (BTC)’nin Kilidi Açılıyor! BTC Fiyatı Ne Olacak?

single-image

Eski borsa Mt. Gox kullanıcıları Bitcoin (BTC)’lerini geri almaya hazırlanıyor. Borsa alacaklıları nakit, Bitcoin ve Bitcoin Cash olarak ne kadar para alacaklarını seçtikçe, piyasaya 150.000 BTC’nin taşması ihtimali gerçek oluyor. Bu nedenle Bitcoin, yakın gelecekte yeni bir satış tehdidiyle karşı karşıya.

Nakit, Bitcoin veya Bitcoin Cash?

Mt. Gox rehabilitasyon sürecinde kayyum atanan avukat Nobuaki Kobayashi, 6 Temmuz tarihli yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, hesap sahiplerine ‘geri ödeme yapmaya hazır olduğunu’ doğruladı. Mt. Gox’un çöküşünden sekiz yıldan fazla bir süre geçti. Nihayet, para kaybedenler BTC’lerine kavuşacak. Resmi yazışmalarda Kobayashi, geri ödemelerin başlaması için kesin bir tarih vermedi.

Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti, şu anda Tokyo Bölge Mahkemesi’nin teyit kararı 16 Kasım 2021’de nihai ve bağlayıcı hale getirilen onaylanmış rehabilitasyon planına uygun olarak, geri ödemeler yapmaya hazırlanıyor.

Borçlu olanlar, ‘Erken Toplu Ödeme veya alternatif” olarak ödenmemiş fonları alma seçeneğine sahipler. Bunların tamamını veya bir kısmını BTC veya zor durumdaki altcoin Bitcoin Cash (BCH) olarak almaları mümkün. Yazıda, “Seçim ve Kayıt için son tarihi, Mahkeme’nin izniyle Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti belirleyecek” diye ekliyor.

Bitcoin

“Ödemeler başladığında fiyat alarmlarını ayarlayın”

Olay, uzun zamandır piyasa üzerindeki etkisine ilişkin endişelerle birlikte geliyor. Yorumcular, o sırada Bitcoin’in fiyatının mevcut 20.900 doların bir kısmı olduğunu söylüyor. Ayrıca, alıcıların anında piyasada büyük miktarlarda BTC satabileceğine dair şüphelere yol açarak fiyatları baskı altına aldığını belirtiyorlar.

Bitcoin
Mt. Gox mütevelli denge grafiği / Kaynak: Glassnode

Rehabilitasyon planı ilk olarak 2018’de ve daha sonra Ekim 2021’de onay aldı. Mt. Gox’un düşüşüyle ​​kaybedilen ilk 850.000 BTC’den yalnızca 150.000 BTC geri kazanıldı.

On-chain analitik platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, traderlara ödemeler başladığında fiyat alarmları ayarlamalarını tavsiye etti. Başka bir Twitter kullanıcısı ise BTC’yi etkilemesi muhtemel “siyah kuğu” olayları listesinin başına Mt. Gox’u dahil etti. Ayrıca, “Şimdilik hala sessiz” diye tweet attı.

Celsius kredi geri ödemesi BTC’yi artırıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Mt. Gox ödeme beklentisi BTC’yi ciddi etkilemedi. Bu arada, Celsius, MakerDAO’ya 44 milyon dolarlık bir kredi geri ödemelerini tamamladı. İşte bu haber BTC fiyatına etkiledi. Haber, BTC’yi 21.000 dolara yakın dokuz günün en yüksek seviyelerine gönderdi.

TradingView’den elde edilen verilere göre, volatilitenin birkaç gündür giderek daralıyor. Bu nedenle uzmanlara göre bir aralıkta konsolide olan Bitcoin’i vurması zaten bekleniyordu.

BTC
BTC 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp) / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: