Bitcoin

Bu Bitcoin Borsası İflas Etti: Hesaplarını Sildi!

single-image

Kripto piyasasındaki sert kış şartları sadece kripto paraları değil, borsaları da ciddi etkiliyor. İspanya’nın en eski Bitcoin borsalarından biri olan 2gether, operasyonlarını aniden durdurdu. Daha sonra, kullanıcılarının hesaplarına erişimi bloke etti. Platform, müşterilere bir durumu bir e-postayla bildirdi. Piyasanın mevcut durumu nedeniyle bu eylemi yapması gerektiğini söyledi. Ayrıca platform, Twitter’daki hesabını sildi.

Sıkıntılar, Bitcoin borsası 2gether’ın piyasadan çekilmesine neden oldu

Kripto para piyasasındaki mevcut gerileme, kripto para borsalarını da oldukça zor durumda bıraktı. Müşterilere fonlarını iade edemeyen, iflas ilan eden veya faaliyetlerini sürdürmek için ek fon bulma sürecinde olan kripto para borsalarını duyuyoruz. Bu sefer kriz, İspanya’daki en eski Bitcoin borsalarından biri olan 2gether’ı vurdu. Kripto para trade platformu müşterilerin platformuna erişimini engelledi.

Borsa, bu durumu müşterilerine bir e-posta yoluyla bildirdi. Ayrıca, mevcut piyasa koşulları nedeniyle müşterilerine hizmet vermeye devam edemediğini belirtti. Şirket açıklamasında şu noktalara vurgu yaptı:

Kripto topluluğuna beş yıl hizmet verdikten sonra, özel hesap hizmetini kapatmak zorunda kaldık. Kaynak eksikliği ve kripto kışı, hizmeti yakınlardaki diğer sağlayıcıların yaptığı kalite ve garantilerle sunmamızı engelliyor.

Bitcoin

Kriptokoin.com’dan da takip ettiğiniz üzere 2gether, piyasada havlu atan ilk borsa değil. Bununla birlikte, mevcut kripto ikliminden bu şekilde etkilenen ilk İspanyol kripto para borsası gibi görünüyor.

Borsadaki hesaplar ne olacak?

Ancak 2gether, müşterilerinin fonlarını diğer borsalara veya kendi kendine emanet cüzdanlarına çekmelerine izin vermedi. Bunun yerine, şirket platformunu direkt kapattı. Dahası, müşterilerine, hesaplarını aktif tutmak ve her birinin faaliyete devam etmesi için borsa tarafından tahsil edilecek 20 euro (20,35 dolar) eşdeğerini sağlaması gerektiğini bildirdi.

Borsa, 10 Haziran’a kadar bu miktarda fona sahip olmayan hesapları askıya alacak. Ayrca, mevcut kripto para birimlerini de tasfiye edecek. İspanya Finansal Kullanıcılar Derneği Asufin’in raporlarına göre, bu eylem, işlemlerini yapmak ve fonlarını korumak için 2gether’a güvenen 100.000 müşteriyi etkiliyor. Kuruluş, borsadaki tüm müşteriler adına yasal işlem başlatmaya hazırlanıyor.

2gether

Kripto para düzenlemelerin gerekçeleri artıyor

Bu arada son zamanlarda yaşanan tasfiye ve iflasların mağdurları arttıkça daha sert düzenleme çağrıları da artıyor. Bu durumun, düzenleyiciler tarafından ülkedeki sanal varlık hizmet sağlayıcılarının eylemleriyle ilgili daha net kripto para düzenlemelerinin oluşturulması için baskı yapmak için kullanılması mümkün.

Mayıs ayında İspanya Merkez Bankası Başkanı Pablo Hernandez de Coz, finansal istikrarsızlık riskinden kaçınmak için bu tür düzenlemelerin hızlı bir şekilde oluşturulmasının önemini vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: