Bitcoin

Bu Bitcoin Modeli, Ekim’e Kadar Görülecek Seviyeleri Belirledi!

single-image

Kripto analisti Yashu Gola’ya göre, Bitcoin’in fiyat grafiğinin, klasik boğa teknik modeline dayalı olarak 28.000 dolarlık bir hedefi var. Bitcoin, 69 bin dolarlık Kasım 2021 zirvesinden %70 düştü. Bununla birlikte analist, BTC’nin son üç haftadaki toparlanma hareketinin, 3. çeyrekte daha fazla yükseliş olasılığını artırdığını kaydediyor. Yashu Gola’nın analizlerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin %30 fiyat rallisine bakıyor

Yükseliş argümanının merkezinde ‘Adem-ve-Havva çift dip’ adı verilen teknik bir model var. Özellikle yapı, fiyat iki dip ve toparlanma döngüsü oluşturduğunda ortaya çıkar. ‘Adam’ adı verilen ilk döngü sivri bir tabana sahipken, ‘Havva’ adı verilen diğeri yuvarlak şekillidir. Ayrıca, her iki döngünün tepe noktaları ortak bir direnç çizgisi oluşturur.

Adem-ve-Havva modeli, fiyat direnç çizgisinin üzerine çıktıktan sonra işlem hacminde bir artışla birlikte çözülür. Teknik analizin bir kuralı olarak, koparmanın hedefi tipik olarak, modelin en alt noktası ile direnç çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit bir uzunluğa gelir.

Bitcoin
Adem-ve-Havva deseni içeren BTC dört saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Teknik açıklamalar göz önüne alındığında, BTC Adem-ve-Havva model kırılmasına yaklaşıyor. Fiyatın yapının direnç çizgisinin üzerinde kapandığını varsayalım. Ardından, rallisini 28.000-28.500 dolara devam etme olasılığı daha yüksek olacak. Bu, mevcut fiyat seviyesinden ölçüldüğünde, 2022 üçüncü çeyrekte %30’un üzerinde ralli anlamına geliyor.

Çakışan fiyat sinyali 16 bin doları hedefliyor

Bununla birlikte, daha büyük zaman dilimlerinde farklı bir durum var. Adem-ve-Havva boğa yapısı, önümüzdeki günlerde Bitcoin için daha fazla acı öneren başka bir teknik kurulumla çelişiyor gibi görünüyor.

‘Yükselen üçgen’ olarak adlandırılan devam modeli, fiyat yatay bir trend çizgisi direnci ve yükselen trend çizgisi desteği içinde birleştiğinde, yukarı veya aşağı keskin bir hareketin ardından oluşur. İlginç bir şekilde, Bitcoin’in ayı trendinden sonra günlük mum grafiğinde şekil alıyor gibi. Aşağıdaki grafikte gösterildiği üzere fiyat genel direnci karşıladığından daha fazla aşağı yönlü olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin
Yükselen üçgen deseni içeren BTC günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Yükselen üçgenin düşüş senaryosu, kırılma noktasına bağlı olarak 16.000 – 20.000 dolar aralığını gözler önüne seriyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin son günlerde bir toparlanma hareketi başlattı. Basın zamanında BTC, CoinMarketCap verilerine göre, günlük bazda %0,83 artışa 21.829 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte lider kriptonun haftalık performansı %12,81 ile kış şartlarına göre fena değil. Ancak, 69 bin dolarlık zirveyi dikkate aldığımızda Bitcoin’in önünde alması gereken uzun bir yol var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: