Genel

En iyi yatırımlar ‘kripto kışı’nda yapılır

single-image

Metaverse, Web3 ve oyun sektöründe yaptığı dev yatırımlarla bilinen Animoca Brands’in, stratejik ortaklıklardan sorumlu yöneticisi Gen Kanai, verdiği bir röportajda kripto para endüstrisinde yaşanan son düşüşlerin, özellikle girişim sermayesi şirketleri için önemli fırsatlar oluşturduğunu söyledi.

Katıldığı bir kripto para panelinde verdiği röportajda düşüşlerin fırsat olarak kullanılması gerektiğini belirten Kanai, “Sandbox, Dapper Labs, OpenSea ve Sky Mavis gibi önemli yatırımlarının hepsini bir önceki ayı sezonunda yaptık. Özellikle girişim sermayesi şirketleri için bu dönemler fırsat” dedi.

1.5 milyar dolardan fazla yatırım

Bilindiği üzere oyun geliştiricisi bir şirket olan Animoca Brands, play to earn tarzı oyunlara da ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Metaverse platformlarından Sandbox’ın da en büyük hissedarı olan Animoca’nın 30 Nisan tarihi itibariyle toplamda 1.5 milyar dolara varan 340’tan fazla yatırımı bulunuyordu.

Şirket Şubat ayında da bir ilke imza atmış ve Japonya’nın fikri mülkiyet hakkını Web3’e entegre etmek amacıyla ülkede 10 milyon dolar yatırımla bir alt şirket kurmuştu. Animoca Brands ayrıca Ocak ayında 360 milyon dolarlık bir yatırım almış ve 5 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: