Bitcoin

Ünlü Kripto Balinası, Bitcoin (BTC)’in Göreceği Seviyeleri Paylaştı!

single-image

Bitcoin, son 24 saatte 21.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son haftalarda sergilediği performansı ile kıyaslandığında mevcut seviyeleri oldukça iyi görünse de, geçtiğimiz yıl gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesini bir hayli altında. Bu nedenle, BTC’nin yükseleceği veya daha ciddi dipleri göreceği konusunda da analistler, ikiye ayrılmış durumda. Örneğin popüler bir stratejisti ve trader, Bitcoin’in (BTC) iki yıl daha tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını beklemiyor. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin’de yükselişten önce “yengeç piyasası” bekliyor

Kaleo adıyla anılan trader, 526.200 Twitter takipçisine Bitcoin’in muhtemelen 2024’ün başlarındaki halving’den sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söyledi. Ancak, o zamana kadar piyasanın “yengeç piyasası” olarak adlandırdığı yatay hareketle karşılaşacağını aktardı. Ayrıca bir balina olduğu bilinen Kaleo’ya göre, öncü kripto paranın yukarı doğru çıkmadan önce önümüzdeki beş ay boyunca 16.000 ila 30.000 dolar arasında değişmesi muhtemel. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bundan sonraki en olası yol, 16.000 – 30.000 dolar arasında bir temel aralığın kurulduğunu görmektir. Bu, sonunda fiyatın nihayet yüksek zaman çerçevesi çapraz direncinin üzerine çıktığı Aralık ayı civarında çözülür. 2023’ün başlarında birkaç aylık hızlı, aşırı abartılı bir büyüme beklemek, tüm zamanların en yüksek seviyesiyle sonuçlanmayacak. 50.000 dolarda bir yerde sınır koymak daha mantıklı, ancak bu büyümenin ilişkili bir mini altcoin sezonu olması gerekiyor.

Halving sonrası 110.000 dolarlık Bitcoin

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, önümüzdeki halving 2024’ün Mart ayında gerçekleşecek. Yani, yaklaşık olarak 18 ay var. Uzmana göre, BTC bir yengeç piyasasında kalırken yeni altcoin anlatıları ortaya çıkmaya başlıyor. Böylece NFT piyasası hız kazanmaya başlıyor.  Kaleo, Bitcoin’in bir sonraki halving’den aylar sonra BTC’nin 110.000 dolarlık rekoruna ulaşabileceğini söyledi. Analiste göre bu, 2024-2025 yıllarına denk geliyor. Bu süreçte, nihayet 6 haneli BTC fiyatının görülebileceğini aktarıyor. Kaleo, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

2024’ün sonlarında / 2025’in başlarında nihayet tüm zamanların en yüksek seviyelerini, altı haneli BTC’yi göreceğiz. Açıklığa kavuşturmak istiyorum – bence BTC bu grafiğin gösterdiğinden daha yüksek seviyeleri görecek. Ancak tüm gördüğümüz bu olsa bile… bu, iki buçuk yıldan kısa bir süre içinde mevcut fiyatlardan hala 5 kat daha fazla. Bu hiç de kötü değil. Enflasyonu geçmek için bile yeterli olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: