Bitcoin

Bitcoin Fiyatı O Tarihte Yükselecek!

single-image

Profesyonel Bloomberg analisti Mike McGlone, 2022’nin ikinci yarısında Bitcoin fiyatında bir artış öngörüyor. Analist, BTC fiyatının bu yıl olumlu bir geri dönüşe hazırlandığını söylüyor.

Bloomberg analisti, Bitcoin’in 2022’nin 2. yarısında toparlanacağını söyledi

Diğer piyasalarla karşılaştırdığımızda, Bitcoin’in tahmin edilmesi önemli ölçüde daha zordur. Aynı zamanda, belirsizlik ve son fiyat düşüşü nedeniyle piyasa güçlerine karşı daha hassastır. 2021’de Bitcoin fiyatı iki katına çıktı. Ancak Ocak 2022’de geçen yılın tüm kazanımlarını neredeyse tamamen tersine çeviren önemli bir düşüş gördü.

Özellikle Bitcoin, diğer kripto para birimlerinden önemli ölçüde daha uzun bir geçmişe sahiptir. Bununla birlikte, fiyat değişiklikleriyle BTC, yalnızca birkaç yıl öncesine göre 2x değere sahip.

Mike McGlone’un Bitcoin fiyatına yönelik tavsiyeleri

McGlone, Bloomberg’in Galaxy Crypto Index (BGCI) verilerindeki cesaret verici eğilimlere işaret ederek 6 Temmuz’da Twitter’da görüşlerini paylaştı:

Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2018’deki dip ile benzer bir düşüşe yaklaşması ve Bitcoin’in geçmiş vakıflara benzer 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalarına yaptığı indirim ile riske karşı ödül, ikinci yarıda duyarlı yatırımcılara doğru eğiliyor.

Bir kıyaslama olan BGCI, dolar cinsinden işlem gören önemli kripto para birimlerini takip eder.

McGlone’a göre, ayı piyasasının 2018’deki dibi, 2019’a paralel olarak önemli bir geri dönüş izledi. 4 Temmuz’da, Bitcoin tahmin tweet’inde McGlone, hisse senetleri yılın ilk yarısında olduğu gibi aynı oranda düşmeye devam ederse Haziran 75 baz puanlık artışın son olabileceğini belirtti.

6 Temmuz tweet’inde, yılın ikinci yarısında başlayan mevcut düşük fiyatı göz önüne alındığında, Bitcoin’in şimdiye kadarki en büyük boğa piyasalarından birini yaşayabileceğini iddia etti.

Diğer analistlerin BTC fiyat tahminleri

Bazı düşmanca kripto eleştirmenleri, Bitcoin’in 2022’de 10.000 doların altına düşeceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, birçok uzmanına göre, Bitcoin’in hala 100.000 dolara ulaşma şansı var. Aksine, Sussex Üniversitesi’nden finans profesörü Carol Alexander, tanınan BTC ayılarından. Analist, BTC’nin 2022’de 10.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Böylece, önceki 15 aydaki kazanımlarının çoğunu silmesini bekliyor.

Ünlü Kripto Balinası, Bitcoin'in Göreceği Seviyeleri Paylaştı!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, konu kripto tahminleri olduğunda net bir fikir birliği yok. Bazı piyasa analistleri, BTC’nin 2023’ün sonunda 100.000 dolarlık bir fiyata ulaşacağına inanırken, diğerleri bunun yalnızca 2022’nin ilk çeyreğine kadar süreceğini söylüyor. Yine de, diğer tahminciler, BTC’nin en fazla 2022’de, 70.000 doların üzerine çıkmayacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: