Bitcoin

Bu 3 Altcoin Projesinde Dik Düşüş Bekliyorum!

single-image

Bu yıl Bitcoin’in (BTC) 30.000 doların altına düşeceğini tahmin eden stratejist, Bitcoin ve altcoin piyasasının son sıçramasının muhtemelen kısa ömürlü olacağını söylüyor. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin ve altcoin piyasası için beklentilerini aktardı

Anonim stratejist Capo, 434.400 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 22.000 doların üzerine çıkarak yaşadığı rallinin, ABD dolar endeksinin (DXY) parabolik bir rallinin ortasında olduğu bir zamanda inandırıcı olmadığını söylüyor. DXY güç belirtileri gösteriyor. Yani yatırımcılar, ABD dolarının güvenliğine koşuyor. Böyle bir durumda, traderlar genellikle kripto gibi riskli varlıklar üzerinde düşüş gösterir.

Capo’ya göre, altcoin’ler yüzde 50 devalüasyon için hazır görünürken, Bitcoin muhtemelen güçlü bir dirençle karşılaşacak. Analist, DXY’nin parabolik hareket ettiğini söylüyor. BTC’nin biraz yükselmesinin ardından insanların heyecanlanıp 40.000 doları hedeflediğini söylüyor. Ancak böyle bir yükselişi destekleyecek bir hareketin mevcut olmadığını belirtiyor. Analiste göre BTC, hala 21.000 ve 22.000 dolarlık direnç seviyesinde.  Ret seviyesinin ise güçlü olacağını düşünen analist, altcoin’lerin yüzde 40-50 oranında düşebileceğini aktarıyor.

Bitcoin, bu ayın en düşük seviyesi olan 18.781 doları görmüştü. Şu anda, yaklaşık yüzde 15’lik bir artışla 21.639 dolardan işlem görüyor. Capo’nun dik kesintilere tanık olmasını beklediği altcoin’ler arasında Binance Coin (BNB) ve XRP yer alıyor. Bu haftanın başlarında Capo, BNB için 125 ile 135 dolar arasında bir alt hedef belirlerken, XRP’nin 0.14 dolara kadar düşebileceğini söyledi. Yazım sırasında Binance Coin 242 dolardan el değiştiriyor. Bu arada, XRP 0,34 dolar değerinde.

Fırlayan Web3, Meme ve Metaverse Coin Arıyorsanız, Bu 8'ine Bakın!

Crypto Capo, bu projeleri takip ediyor

Capo ayrıca BTC ve Ethereum (ETH) için satın alma emirlerinin derinliğini izlemek için bazı kripto borsalarının sipariş defterlerini yakından takip ettiğini söylüyor. Kripto strateji uzmanına göre, derin cebe sahip yatırımcılar, bir sonraki ayak için boğaları tuzağa düşürmek amacıyla BTC ve ETH fiyatını daha yükseğe zorlamak için sahte alım emirleri veriyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Kraken ve FTX gibi diğer bazı borsalar, sadece yukarıdaki satış siparişlerini doldurmak için her sıçramayı taklit ediyor. Hem BTC’de hem de ETH’de. Bu organik bir yükseliş değil, sahte bir hamle. Bir boğa tuzağı. Sahte emirlerini çektiklerinde, piyasa yeni diplere gidiyor.

Bu sırada kripto para piyasası yükselişine devam ediyor. BTC, 22.000 doları aşmış durumda. Son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaşıldı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, genel kripto para piyasasının değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: