Bitcoin

Bu 5 Olay Bitcoin, SHIB ve Altcoin Ayı Piyasasını Bitirebilir!

single-image

Bitcoin, SHIB ve altcoin piyasaları zorlanıyor, ancak gemiyi tersine çevirebilecek önemli olaylar var. Analist Jordan Finneseth, ayı piyasasına son verecek 5 olayı listeliyor.

Başarılı Ethereum Merge

Son beş yılın en çok beklenen gelişmelerinden biri, Ethereum ağının PoS’a geçişi oldu. Süreç çok sayıda aksilikle uzun süredir ertelenerek uzuyor. Ancak, testnet Sepolia’da Merge denemesinin başarıyla tamamlanmasının ardından resmi geçiş artık her zamankinden daha yakın.

Özellikle, Ethereum Merge etrafındaki hype, özellikle daha fazla ölçeklenebilirlik ve daha hızlı bir kullanıcı deneyimine yol açmaya yardımcı olursa, geçiş sorunsuz bir şekilde devam ederse, kripto piyasasını düşüş trendinden çıkarmaya yardımcı olacak. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, şu anda merge için tarih Ağustos 2022.

Spot Bitcoin ETF onayı

Yıllardır kripto canlanmasını tetikleyebilecek bir diğer olay; Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) geçişidir. Winklevoss ikizleri tarafından önerilen ilk BTC ETF’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildiği 2017’den bu yana, bazı gerekçeler nedeniyle, fiziksel olarak desteklenen herhangi bir Bitcoin ETF teklifi için birbiri ardına reddedildi.

Bir spot ETF onaylanırsa, bu uzun süredir devam eden itirazı tartışmalı hale getirecek. Ayrıca Bitcoin’e ve bir bütün olarak kripto sınıfına yeni bir meşruiyet düzeyi ekleyecek.

Fed Bitcoin ve altcoin’ler için rotayı tersine çevirdi

“Fed ile savaşmayın”, yatırımcıların küresel finans piyasaları üzerindeki en etkili güçlerden birini açıklamak için kullandıkları yaygın bir ifadedir. Özellikle, yıllarca süren kolay para politikaları ve sıfıra yakın faiz oranlarından sonra, ABD Merkez Bankası (FED), üç yıldan fazla bir süredir ilk oranlı artış olan %0.25’lik bir faiz artırımını onayladı. O zamandan beri Fed, %0,5 ve %0,75’lik iki ek faiz artırımı uygulayarak mevcut gösterge faiz oranını %1,5 ila %1,75 aralığına getirdi.

FED Tutanaklarında Dev Detay: Bitcoin ve Altcoinler de Vardı!

Bu arada, aynı süre zarfında, dünya çapındaki risk varlıklarının fiyatı düşüyor. Bitcoin Mart sonunda 48.000 dolardan 20.000 doların altına düştü. 2021’de kripto rallisi büyük ölçüde Fed’in kolay para politikaları tarafından yönlendirilmişti. Bu tür politikalara dönüşün bir kez daha kripto ekosistemine fon akışını görmesi kuvvetle muhtemel.

Bitcoin (BTC)’in yasal ihale olarak büyük ölçüde benimsenmesi

2021’de El Salvador Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. 2022 yılının Nisan ayında, Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), bunu yapan ikinci ülke oldu.

Diğer yandan, BTC’nin yasal bir ihale şekli olarak kullanılması, kripto savunucularının uzun süredir devam eden bir hedefi olsa ve El Salvador ve CAR’ın kararları kutlamaya değer olsa da, dünya sahnesinde bu kadar küçük oyuncular tarafından benimsenmesi, daha fazla ana akım teşvik etmek için çok az şey yaptı.

Büyük bir şirket tarafından ödeme seçeneği olarak entegrasyon

İnsanların günlük alışverişlerinde kripto para kullanmasının nedeni hiçbir yerde gerçekten kabul edilmemesidir. Bazı banka kartları ve Shopify gibi platformlarla çevrimiçi ödemelerde kripto para kullanılmakta. Ancak işlemleri doğrudan bir Blockchain ağında gerçekleştirerek satın alma yeteneği nispeten sınırlı.

Bu arada, Elon Musk, ödeme entegrasyonu haberlerinin söz konusu token için ralliye yol açabileceğini gösterdi.

Sonuç olarak, kriptoların Amazon veya Apple gibi devler tarafından entegre edilmesinin ralliye yol açması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: