Bitcoin

Bitcoin Haftaya Hangi Seviyeleri Görebilir! İşte Analiz!

single-image

Kripto analisti Arman Shirinyan’a göre Bitcoin, her iki seviye de 21.000 dolar fiyat aralığının altında tuttuğundan, geri dönüş rallisinin başlangıç ​​noktası olabilecek iki direnç seviyesini başarıyla kırdı. Analist, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in görebileceği yalnızca birkaç senaryo olduğunu söylüyor. Arman Shirinyan’ın analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin iki önemli direnci kırdı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, ilk etapta 21.000 doları aştı. Böylece, düşüş trendinde hareket eden herhangi bir varlık için ilk direnç veya yükseliş eğilimi gösteren varlıklar için bir destek görevi gören 21 günlük üstel hareketli ortalamanın üzerinde bir dayanak kazandı.

Bitcoin

Önündeki tek direnç, Bitcoin’in fethedilecek bir sonraki seviyesi olarak hareket eden 50 günlük hareketli ortalama. Genellikle, varlıklar iki hareketli ortalama arasında bir aralığa girdiğinde, herhangi birini kırmıyorsa bir seviyeden diğerine geçme eğilimi gösterirler.

BTC’de 21.000 dolar eşiğinin altına geri dönüş

Trade hacminin ve piyasaya girişlerin olmamasının, BTC’nin 21.000 doların altına düşmesine neden olması mümkün. Ayrıca bunun, birkaç gün önce gördüğümüz hafif toparlanma rallisinin sonu olması muhtemel. Bu arada, Bitcoin için bir sonraki destek seviyesi 18.800 dolar civarında kalıyor.

Bitcoin, 18 Haziran’dan bu yana söz konusu fiyat seviyesinden iki kez başarılı bir şekilde sıçradı. Başka bir sıçrama ile, yaklaşan uzun vadeli bir tersine dönüşün olağan işareti olan konsolidasyonun onayını alacak.

Bitcoin için ayı senaryosu

Geçen hafta gördüğümüz %15’lik toparlanmaya rağmen, Bitcoin son 100 gündür keskin düşüş trendinde kalıyor. BTC, 20.000 doların üzerinde kalmayı başaramazsa önümüzdeki haftalarda eğilimin devamını görmemiz mümkün.

Kripto piyasası Fed’in faizleri artırmaya ve sıkılaşmaya başladığı zamandan beri oldukça zor günler geçiriyor. Kripto paraların lideri olan Bitcoin de bundan ayrı değil. Basın zamanında, BTC CoinMarketCap verilerine göre günlük bazda %3,10 kayıpla 20.954 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte lider kripto son 7 gün içinde %7,36 değer kazandı. Öte yandan çöküşte Bitcoin 1 triyon doların üzerindeki piyasa değerinin nerdeyse üçte birini kaybetti.

Bitcoin

Mt. Gox’da kaybolan BTC’lerin piyasaya dönüşü

Bu arada Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Mt. Gox hack’inde kaybolan fonların piyasaya dönmesi gündemde. Bahse konu olayda, bugünkü fiyattan yaklaşık 17,8 milyar dolar değerinde 850.000 BTC buharlaştı. Öte yandan Mt. Gox’un “Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti” yeni bir duyuru yaptı. Bu kapsamda 137.000 BTC’nin (yaklaşık 2,8 milyar dolar değerinde) yakında piyasaya girmesi mümkün. Bu durumu da değerlendiren uzmanlar, Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyeceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: