Bitcoin

Bitcoin ve Dogecoin: Haftaya O Rakamları Bekleyin!

single-image

Bitcoin fiyatı, 200 haftalık SMA’nın 22.486 dolardan reddedilmesinden sonra geri dönüyor. Dogecoin ise 0,049-0,078 dolar aralığında boğaların hamlelerini bekliyor. FXStreet analistlerinden Akash Girimath, Bitcoin ve Dogecoin için bu hafta kritik olacak seviyeleri değerlendirdi. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan analistin beklentilerine göz atalım.

Dogecoin fiyatı ve potansiyeli

Dogecoin fiyatı 18 Haziran ile 26 Haziran arasında yaklaşık %60 değer kazandı. Bu esnada, 0,049 dolardan 0,078 dolara uzanan bir aralıkta işlem gördü. Yükseliş momentumu tükenirken, DOGE %20 geri çekildi. Daha sonra orta noktadan 0,063 dolardan sıçradı.

Sıçrayış mantıklı olsa da, Bitcoin fiyatındaki gelişme DOGE’yi diğer önemli seviyelere çekiyor. 0.055 dolardan 0.060 dolara uzanan derin indirim modu, swing trader’ların pozisyon almalarını sağladı. 0.057 dolar seviyesinden bir sıçrama, %41’lik bir yükselişle 0,082 doları hedefliyor. Bu seviyede azalan haftalık trend çizgisine denk geliyor. Dolayısıyla, Dogecoin fiyatının yükselişini sınırlayabileceği yer burasıdır.

Bununla birlikte, yükseliş momentumu güçlüyse, Dogecoin fiyatı, DOGE’yi bir yıldan fazla bir süredir baskı altında tutan azalan trend çizgisinin üstesinden gelecek. Böyle bir durumda, analist DOGE fiyatının 0.093 dolara ve ardından 0.109 dolara yükselmesini bekliyor. Bu hareket toplamda kabaca %90’lık bir yükseliş oluşturacak.

Diğer yandan, Dogecoin fiyatı genel olarak hafif yükselişini sürdürüyor. Yatırımcılar günlük mum çubuğunun 0,049 dolar dip seviyenin altına düşme olasılığını göz ardı etmemeli. Böyle bir gelişme, lider meme coin için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Analistin bu senaryosu, Dogecoin fiyatında %5 düşüş ve 0,047 doların tekrar ziyaret edilmesi anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatı imkansızı zorluyor

Bitcoin fiyatı, 08 Temmuz’da 200 haftalık SMA çizgisini test etti. Bu denemeyi, 16 Haziran’daki ilk düşüşünden bu yana ilk kez yaptı. Reddetme, lider kriptoyu 20,726 ila 19,284 dolarlık günlük talep bölgesine çekmekle tekdir ediyor. Bu alan, Bitcoin fiyatını 21,706 dolardan yüksek aralığın üzerine çıkarmanın anahtarıydı. Bu nedenle, bu talep bölgesinin yeniden test edilmesi başka bir yükselişi tetikleyecek. Ancak bu sefer 200 haftalık SMA çizgisini aşağı yöne kırabilir.

BTC boğalarının bu engelin üstesinden geldiğini varsayarsak, 24,987 dolar direncine doğru yükselmesinin önü açık. Bu seviye, aralığın orta noktasıdır. Aynı zamanda, 32.384 dolardan 17.591 dolara kadar uzanan aşağı yönlü hareketin sınırlandığı yerdir. Toplamda, bu hareket, Bitcoin fiyatı için mevcut konumundan 20,726 dolardan %20’lik bir yükseliş oluşturacak.

25.000 dolara geçiş teknik açıdan mantıklı olsa da, yatırımcıların 20.726 ile 19.284 dolar arasındaki talep bölgesini unutmaması gerekiyor. Ayrıca, BTC’nin 22.486 doları kalıcı olarak aşması gerekiyor. Bitcoin fiyatını 18.608 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu üretmek için düşüren bu seviyelerden herhangi birinin reddedilmesi, daha düşük bir dip yaratacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacak. BTC bunu bir adım daha ileri bile götürebilir. Haftalık 17.591 doların altında mum çubuğu üretirse, analiste göre Bitcoin fiyatını muhtemelen 15.000 dolarda görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: