Bitcoin

Bitcoin (BTC)’den Çıkan Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’leri Aldı!

single-image

Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 15 milyon doları giriş gördü. Ayrıca, AuM bir önceki yılın en düşük seviyesinden 36,2 milyar dolara yükseldi. Bitcoin, 1,7 milyon doları tutarında küçük çıkışlar gördü. Short Bitcoin’e girişler ise geçen hafta 6,3 milyon doları olarak gerçekleşti. Bu arada Ethereum’a, art arda üçüncü hafta toplam 7,6 milyon dolar giriş oldu. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kripto yatırım ürünleri net giriş gördü

Kripto para piyasası sert kış şartlarında ileri geri dalgalanmaya devem ediyor. Lider kripto Bitcoin 20 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Daha geniş piyasa ise sert düşüşlerden korunmak için çabalıyor. 

Bitcoin

Bu ortamda, kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 15 milyon dolar giriş gördü. Buna ilaveten, AuM bir önceki yılın en düşük seviyesinden 36,2 milyar dolara yükseldi.

Bölgesel bazda Amerika ve Kanada fonları çekti

Bölgesel olarak, ABD borsalarında toplam 8,2 milyon doları tutarında giriş oldu. Bahse konu girişlerin %76’sı short pozisyonlardan geliyor. Kanada toplam 7,1 milyon dolar giriş görürken, İsviçre 1,9 milyon dolar fon çekti.

BTC

Ayrıca, fonlardan 21Shares ve ProShares, sırasıyla 4 milyar dolar ve 8,2 milyar dolar giriş aldı. CoinShares XBT ve 3iQ ise 2 milyar dolar çıkışa tanık oldu.

BTC

Bitcoin hafif çıkış yaşarken, short Bitcoin giriş aldı

Lider kripto Bitcoin, 1,7 milyon doları tutarında küçük çıkışlar gördü. Bununla birlikte, short Bitcoin’e girişler geçen hafta 6,3 milyon doları olarak gerçekleşti. Öte yandan, short pozisyon girişleri soğumaya başlıyor. Bitcoin fiyatlarındaki son artışı, AuM’nin geçen hafta 140 milyon dolardan 127 milyon dolar düşmesine neden oldu.

Bitcoin (BTC)’den fon çıkarken Ethereum ve Cardano giriş gördü

Bu arada Ethereum, art arda üçüncü hafta toplam 7,6 milyon dolar giriş gördü. Girişler, 2022 çıkışlarını 460 milyon dolarlık bir zirveye getiren ardışık 11 haftalık çıkışlara katlanan duyarlılıkta mütevazı bir dönüş olduğunu gösteriyor.

Bitcoin

Duyarlılıktaki bu gelişmenin, Ethereum’un Proof of Work’tan (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçme çalışmalarından kaynaklanması muhtemel. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu yılın ilerleyen saatlerinde Ethereum Merge’ün gerçekleşmesi bekleniyor. Bu gelişme Ethereum için oldukça önem arz ettiğinden hissiyatı pozitif etkiliyor.

Çok varlıklı yatırım ürünlerine toplam 2,2 milyon dolar tutarında küçük girişler oldu. Daha geniş altcoin piyasası bu ay şimdiye kadar kayda değer ölçüde hareketsiz kaldı. Bu doğrultuda toplam 0,3 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar oldu. Ethereum haricinde altcoin’lerden Cardano (ADA) 0,1 milyon dolar fon çekmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: