Bitcoin

Sermaye Bitcoin ve O 3 Altcoin’e Akacak!

single-image

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, uygun koşullar karşılanırsa büyük bir “büyük” sermaye dalgasının Bitcoin ve altcoin alanına taşabileceğini söylüyor. İşte detaylar…

Kevin O’Leary’den Bitcoin ve altcoin yorumu

Kripto fenomeni Anthony Pompliano ile yeni bir röportajda risk sermayedarı, milyarlarca dolarlık kurumsal sermayenin önde gelen kripto paralar Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un yanı sıra ETH rakibi Solana (SOL) ve ölçeklendirme çözümü Polygon’a (MATIC) geçebileceğini söylüyor. Ancak, bu sermaye akışının ancak stablecoin düzenlemeleri ile gerçekleşeceğini düşünüyor. O’Leary, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ek uyum maliyetleri, daha fazla ifşa [ve] daha fazla şeffaflık gerektirse de, biraz düzenleme alabilirsek, kripto piyasasına girmeyi bekleyen kurumsal sermayenin taşkınlarını açar. Sadece bir ödeme sisteminde, diyelim ki dört ya da beş farklı stablecoin lisanslandı, olağanüstü bir sonuç olurdu çünkü ilk defa 500 ila 900 milyon dolar arasında değişen devlet fonlarından yüzde bir ya da iki ya da üç endeksli tahsisat alabileceksiniz.  Bunu yapan tek kişi ben değilim, başkaları da var. Ama bu fonların yöneticileriyle sürekli konuşuyoruz ve tekrar tekrar aynı şeyi söylüyorlar. Bana biraz politika verin, bana SEC ile ofsayt olmadığımı gösterin. Size yüzde bir, hatta yüzde üç tahsis edeceğim. Bu Bitcoin için geçerli, Ethereum, Solana, Polygon [ve] stablecoin’ler için de geçerli.

3 Kez Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Seviyelere Hazırlanın!

Yani O’Leary, kripto alanındaki düzenlemelere dikkat çekiyor ve büyük yatırımcıların alana tekrar giriş yapması için gerekenin bu olduğunu söylüyor.  “Bana sadece düzenlenmiş bir pozisyon verin – tek istedikleri bu,” diyor. O’Leary ayrıca düzenlemelerin BTC için muhtemelen 100.000 dolarlık bir fiyat etiketi getirebileceğini söylüyor. “Bitcoin’i 100.000 dolarda görmek istiyorsanız, bunu böyle yapacaksınız. Ona tahsis etmek için egemen servet fonlarını alacaksınız,” diye ekliyor.

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para birimleri, düşüş yaşıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin, yüzde 3’lük bir düşüş ile 19.700 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Böyle olumsuz bir piyasa koşulu sırasında, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) gibi kripto hisse senetleri, fon şu anda Net Varlık Değerine (NAV) göre yüzde 31 indirimle işlem gördüğü için büyük ölçüde kan kaybetti.

Bitcoin'den Çıkan Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin'leri Aldı!

Bazılarına göre, gelen Three Arrows Capital tasfiyesinin neden olduğu devam eden satışlar nedeniyle sıkıntının daha da artacak. Bu arada, 1 BTC’den daha azına sahip bireysel yatırımcılar, büyük kripto fonları temkinli bir yaklaşım benimsediği için aktif olarak varlık biriktiriyor. Aylık girişleri aylarca süren agresif çıkışlardan sonra mütevazı bir seviyeye dönüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: