Bitcoin

Bitcoin ATH’yi O Tarihte Görecek!

single-image

Bitcoin (BTC) 20.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Birçok uzman, BTC’nin daha da düşebileceğini söylüyor. Ancak Coinshares baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, en iyi kripto para biriminin önümüzdeki 24 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağına inanıyor. İşte detaylar…

Demirörs’ten Bitcoin için olumlu tahmin

11 Temmuz’da CNBC’nin Squawk Box’ında konuşan Demirörs, Bitcoin’in her zaman tarihsel olarak yüzde 80 ila yüzde 90’lık bir düşüşle zirveden dibe düşen; “döngüsel bir varlık” olduğunu kaydetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin şu anda Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 65 aşağıda duruyor. Demirörs “hala aşağı doğru düzeltme için yer olduğuna” inanıyor.

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Tarihte Sadece 3 Kez Görüldü!

Bitcoin şu anda 24 saat içinde yüzde 2.5’lik bir düşüşle 19.561 dolardan ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 72 düşüşle fiyatlandırılıyor. Ancak Demirörs, 20.000 dolar civarında güçlü bir destek olduğunu söylüyor. Bitcoin’in 14.000 doların altına düşmesini beklemediğini kaydediyor. Acının 2024 yılına kadar “eski bir anı” olacağını öngörerek şunları söyledi:

Önümüzdeki 24 ay içinde Bitcoin’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini göreceğiz.

BTC’de trendin tersine dönmesi zaman alabilir

Bununla birlikte, Demirörs’un “yukarı yönlü katalizörler” göremediği göz önüne alındığında, tersine dönüş biraz zaman alabilir. Bu da daha zayıf kripto projeleri için daha fazla acıya işaret edebilir. Demirörs, teknoloji hisselerinde görülene benzer şekilde, ayı piyasası sırasında çok sayıda kripto varlığının yok olmasını beklediğini söyledi. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Açıkçası piyasada büyük etkisi olan çok sayıda tasfiye, çok sayıda iflas yaşadık. […] Bir gecede buharlaşan 10, 20, 30 milyar dolarlık sermayeden bahsediyoruz. [Biz] teknoloji, büyüme hisseleri ve ayrıca kripto için kesinlikle daha fazla acı bekliyoruz. Sıfıra gideceğini düşündüğüm çok uzun, uzun bir kripto para listesi var. Bunlar da pek çok teknoloji hissesinde gördüğümüz gibi uzun vadeli bir beklentiye sahip değil.

bitcoin

Karşılaştırma sitesi Forex Suggest’in genel müdürü Louis Schoeman da benzer bir görüşe sahip. Yakın tarihli bir 9News raporunda, mevcut kripto düşüşünün, tüm kripto projelerinin yüzde 90’ını öldürebileceğini öngördü. Schoeman, “Bu bir temizlik süreci” dedi. “Yalnızca en güçlü kripto projelerinin bu ayı piyasasında hayatta kalacağını” da sözlerine ekledi. Ancak kripto para piyasasına ilk kez girenler için büyük bir fırsat olduğunu da belirtiyor.

Geçen ay, milyarder girişimci Mark Cuban, iş odaklı kullanımlara sahip uygulamalara daha iyi odaklanana kadar kripto ayı piyasasının bitmesini beklemediğini söyledi. Cuban ayrıca, farklı protokoller ve Blockchain’ler arasındaki birleşmelerin sonunda kripto endüstrisinin konsolide edileceğine inanıyor. Çünkü “her sektörde olan bu”.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: