Bitcoin

Bitcoin Madencileri 14K BTC Taşıdı: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

single-image

ABD TÜFE verileri beklentileri aştı ve 40 yılın zirvesine yerleşti. Bunun ardından Federal Rezerve’in daha da şahinleşeceği ve faizleri 100 baz puan artıracağı beklentileri güç kazandı. Ancak, bugün ibre 75 baz puana dönünce piyasalar rahatladı. Lider kripto Bitcoin fiyatı, yeniden 21 bin dolar kapıları geldi. Ancak, BTC madencileri geçen aydan bu yana çıkışlarını artırdı. Peki bu gelişme, BTC fiyatını nasıl etkileyecek?

Bitcoin madencileri netflow hacmi ATH’ye ulaştı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere IT Tech’e göre, Bitcoin madencileri bir blokta takas için 14 binden fazla BTC gönderdi. Madenci cüzdanından borsaya transferin piyasa için bir yükseliş haberi olmadığını vurguladı. Madencilik havuzu cüzdanlarını, bu bireysel madenciler de dahil olmak üzere havuzdaki tüm katılımcılar olarak metriklerinde tanımladıklarını ekledi.

Ancak bir kullanıcı, bu Bitcoin’in spot piyasaya veya türevlere yansımadığını söyledi. Bu arada Glassnode, BTC madencilerinin 7 günlük MA bazındaki Net Akış Hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.779.953 dolara (ATH) ulaştığını kaydetti. Önceki ATH, Ocak 2022’nin ilk haftasında kaydedilen 1.700.940 dolardı.

bitcoin

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bu çıkışın borsa cüzdanında bitmediğini belirtti. Ki Young Ju’ya göre, velayet soğuk cüzdanına gitme olasılığı daha yüksek. Ayrıca bunun, saklama hizmeti veya bazı OTC anlaşmaları olarak kullanılması mümkün. Dolayısıyla, bunun nötr veya yükseliş haberi olduğu sonucuna ulaştı.

BTC fiyat performansını nasıl etkileyecek?

IT Tech ayrıca açık faizin arttığını ve piyasanın yakında daha yüksek fiyat görmesinin olası olduğunu belirtti. Rapora göre, son iki hafta içinde Bitcoin madenci rezervlerinde bir düşüş kaydedildi. Ancak bunun, fiyatın tersine çevrilmesine olan güvenin düştüğünün büyük bir göstergesi olması muhtemel.

Bununla birlikte Anthony Pompliano raporunda artan enflasyonla birlikte Bitcoin fiyatının düşüş eğiliminde olduğunu vurguladı. Ayrıca, Bitcoin’in TÜFE’ye karşı iyi bir korunma olmadığının doğru olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bu arada Bitcoin fiyatları son 24 saatte %0,70 artış kaydetti. BTC, basın zamanında ortalama 20.794 dolardan el değiştiriyor. 24 saatlik işlem hacmi %14 düşüşle yaklaşıl 25 milyar dolara geriledi. Bitcoin, yaklaşık 8 ay önce 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Öte yandan, daha sonra düşüş yörüngesinde ilerleyerek 18 bin dolarlara kadar geriledi. Lider kripto, bir süredir 18 bin dolar ile 22 bin dolar arasında dalgalanıyor. BTC, mevcut durumda ATH seviyesinden %70 uzaklaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: