Bitcoin

Son Çöküşü de Bildi! İşte Yeni Bitcoin, ETH ve ADA Tahmini

single-image

Yaygın olarak takip edilen bir kripto traderı, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere üç büyük dijital varlık için ileriye giden yolu özetliyor. İşte detaylar…

Capo Crypto, Bitcoin ve altcoin’ler için çöküş tahminini paylaştı

Takma adlı kripto traderı Capo, BTC ile başlayarak 443.000 Twitter takipçisine amiral gemisi dijital varlığın 19.000 dolar seviyesinin altına düşerse yeni düşük seviyelere ulaşacağını söylüyor. Capo’ya göre, Bitcoin’in 20.000 doların üzerindeki son yükselişi, FTX kripto borsasında satışla karşılanan bir “ölü kedi sıçraması”ydı. Ölü bir kedi sıçraması, düşüş eğiliminde yukarı doğru bir harekettir. Capo, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ölü kedi, geç kalanları cezalandırmak için tekrar 20.000 dolara sıçradı. En üstte, FTX aşağı doğru bastırmaya başladı. Yukarı doğru net düzeltici hareket. Hiçbir şey değişmedi. 19.000 doların altına kırılma = yeni en düşük seviyeler.

Capo, geçen yılın ortalarında 30.000 dolar civarında oluşan Bitcoin tabanının mevcut fiyat hareketini yansıttığını söylüyor. Kripto para birimi analisti, BTC için 15.800 dolar ile 16.200 dolar arasında bir taban fiyat hedefliyor. Haziran-Temmuz 2021 tarihlerindeki fiyat hareketi ve mevcut hareketi karşılaştıran analist, o zamanki 30.000 dolarlık dip oluşumuna işaret ediyor. Bunun dışında analist, BTC için 15.800 dolarlık hedefe işaret ediyor.

17.700 dolar olan mevcut düşük aralığın altında sapma bekleniyor. Ana hedef 15.800 dolar – 16.200 dolar olarak kalıyor.

Ethereum, Cardano fiyatında da düşüş beklentisi

Sıradaki kripto, Ethereum (ETH). Kripto traderı, piyasa değerine göre ikinci en büyük dijital varlığın 1.000 doların altına düşmesinin mevcut fiyattan yüzde 30’un üzerinde bir düşüşü tetikleyebileceğini söylüyor. Analist, ETH’nin önceki tüm zamanların en yüksek direnç seviyesini test ettiğini açıklıyor. Ayrıca düzeltici bir hareket oluşturmaya başladıklarını aktarıyor.  ETH’nin 1.000 doların altına düşmesi durumunda 600-700 dolarlık bir seviyenin gelebileceğini aktarıyor.

Bu sırada Ethereum’un dokuzuncu “gölge fork’unun” büyük etkinlikten önceki son test aşamalarını gerçekleştirdiğini belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum geliştiricileri, son Birleştirmeye hazırlık olarak verileri ana ağdan test ortamına kopyalayan bir dizi test çatalı çalıştırıyor. Gölge fork’u, ana olay gerçekleştiğinde gerçekleşmesi gereken yalnızca birkaç değişikliğe odaklanan daha küçük bir test ağıdır.

Bitcoin fiyatında 30.000 doların altındaki seviyeleri doğru tahmin eden Capo, analizini Cardano (ADA) ile bitiriyor. Piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para biriminde “çok düşüşte” olduğunu söylüyor.  Analiste göre ADA için destek kırıldı. Ardından direnç olarak test edildi.  Analist, sıradaki desteğin 0.29-0.31 dolar olduğunu iddia ediyor. CryptoCapo, 2020’nin başında Bitcoin‘in 3.500 dolara düşeceğini doğru tahmin etmişti. XRP’nin 0,11 dolara ulaşacağını belirtti ve doğru bildi. Ayrıca usta analist, XRP’deki 0,13 doları nokta atışı bildi. Ayrıca Capo, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınladığı bir tahminde Cardano’nun boğa döngüsüne devam etmeden önce 1,90 dolara kadar düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: