Bitcoin

2 Büyük İsim Son Bitcoin Tahminlerini Paylaştı! İşte Seviyeler

single-image

Bitcoin, önemli bir trend çizgisine saldırmaya hazırlanıyor. Lider kripto para birimi gün boyunca 21.000 doları tutmayı başardı. Binance’den gelen açık emirler, 22.000 dolar civarında güçlü bir direncin beklediğini gösteriyor. Arthur Hayes ve Nicholas Merten, önümüzdeki seviyeler için tahminlerini alacağımız analistler olacak.

Arthur Hayes, Bitcoin fiyat tahminlerini güncelliyor

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Fed’in bir kez daha finansal sisteme trilyonlarca dolar enjekte edeceğini tahmin ediyor. Analist bunun Bitcoin’in (BTC) dibe vurup hızla toparlanmasını tetikleyeceğini söyledi. Hayes’e göre, ABD dolarının bu para birimlerine karşı sürekli gücü, Fed’i müdahale etmeye ve para basma makinesini açmaya zorlayacak.

Güncel analizlerinde Hayes, Japonya ve Avrupa Birliği’nin getiri eğrisi kontrolüne (YCC) nasıl dahil olduğunu açıklıyor. Hayes’e göre YCC, ülkenin fiat para birimini zayıflatmak amacıyla devlet tahvili satın almak ve getirileri azaltmak için para arzını genişletme eylemi.

Nicholas Merten, yatırımcıların ralliye hazır olduğunu söyledi

Popüler kripto analisti, piyasadaki belirsizliklere rağmen Bitcoin (BTC) için büyük bir rahatlama rallisi bekliyor. Nicholas Merten özellikle, Bitcoin short’cuları piyasadan çıkmaya zorlandığı için artık yatırımcıların ralliye hazır olduğunu söyledi:

Genişletilmiş bir ayı piyasasının hala devam edebileceğine inanıyoruz. Ayrıca, bence piyasada geçmişte olduğu gibi muhtemelen bir rahatlama rallisi olacak. Bunun basitçe birçok satıcının piyasadan çekilmek zorunda kalmasıyla ilgisi var.

Analist, 21.135 dolar mevcut fiyatından, Bitcoin’in %42’lik bir artışla 30.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyor:

Bu hareketli ortalamaların üzerinde gerçekleşebilir. Bu seviyeyi desteğe dönüştürebilirsek, bundan sonra, potansiyel olarak yukarı doğru büyük bir hareket var. 20.000 doların üst aralığından sonra 25.000 dolardan 30.000 dolara çıkıyor.

Analiste göre keskin bir ralli Bitcoin kanaldan ayrıldığında başlayacak

Bu arada Merten, Bitcoin’in bir aydır yatay işlem gördüğünü hatırlatıyor. Analist, BTC’nin mevcut kanalından çıktıktan sonra keskin bir ralliye hazır olduğunu söylüyor:

Çok emin bir şekilde söylemek istemiyorum. Ancak burada ciddi bir hamle yapabiliriz. Bunun nedeni, 2022 Mayıs ayındaki gibi çok benzer bir ay süren bir konsolidasyon yaşamamız. Fiyatta bir aydan fazla konsolidasyon içindeyiz.

Analist son olarak, daha yüksek seviyelerde nasıl pozisyon alınması gerektiğini hakkında şunları kaydetti:

30.000 ve 20.000 dolardan çok sayıda long ve short senaryomuz var. Fiyat özellikle 20.000 doları aşarsa, 21.000’den 30.000 dolara short fırsatlarımız olacak… Bu da yukarı doğru büyük bir kısa süreli sıkışmaya neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: