Bitcoin

Bitcoin Balinası Nedir? Balinalar Nasıl İzlenir?

single-image

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para balina faaliyetlerini izlemenin, bilinen balina adreslerini, sipariş defterlerini, piyasa kapitalizasyonundaki ani değişiklikleri ve kripto borsalarındaki işlemleri izlemeyi içeren dört ana yolu vardır. Yani küçük çaplı trader’ların balina faaliyetlerini izlemesi mümkün.

Bitcoin balinalarını gerçek zamanlı izlemek, yatırımcıların kazanç sağlayabilecekleri alım satım yapabilmelerine olanak tanıyor

Balinalar, kripto ve geleneksel piyasalardaki ani fiyat dalgalanmalarından sık sık sorumlu tutuluyor. Piyasa fiyatlarını yönlendirme yetenekleri göz önüne alındığında, genel Bitcoin (BTC) yatırımcılarının, balina olmanın ince ayrıntıları ve bunun alım satım üzerindeki kapsamlı etkisini anlamaları da çok önemli hale geliyor. Çok büyük miktarlarda BTC içeren cüzdan adresleri, Bitcoin balinaları olarak adlandırılıyor. Bu miktardaki BTC’yi bir cüzdandan diğerine boşaltmak veya transfer etmek de fiyatları olumsuz bir şekilde etkileyerek küçük trader’lar için kayıplara neden oluyor. Yani sonuç olarak Bitcoin balinalarını gerçek zamanlı bir şekilde izlemek, küçük trader’ların oynak bir piyasada kazanç sağlayabilecekleri alım satım yapabilmelerine olanak tanıyor.

Bitcoin’in küresel ve merkeziyetsiz doğasına rağmen balinaları takip etmek ve izlemek, kripto para borsa ve hizmetlerinden sunulan alım satım verilerine erişmekten başka bir şey değil. Balinaların faaliyetlerini izlemenin dört ana yolu vardır: Bilinen balina adreslerini, emir defterlerini, piyasa değerindeki ani değişiklikleri ve kripto borsalarındaki işlemleri izlemek… Bir balinanın alım satım faaliyetiyle karşılaşma olasılığı önemli ölçüde arttığı için bilinen balinaları izlemek, daha küçük yatırımcılara bir başlangıç sağlıyor. Ayrıca emir defterleri ve kripto borsalarındaki işlemler aracılığıyla piyasa değişikliklerini takip etmek de oynaklık sırasında kâr etmek için kaldıraç olarak kullanılabilen balina alım satımlarının geldiğini gösteriyor.

Balina cüzdanlarına kış uykusu hakim

Kripto topluluğu, yatırımcıları başarılı balina alım satımı hakkında bilgilendiren, genellikle gönderenin ve alıcının cüzdanları ve miktarı hakkında bilgi içeren ücretsiz hizmetleri kullanıyor. Balina alım satımlarını otomatik olarak izleyebilmek için en popüler hizmetlerden biri olan Twitter hesabı @whale_alert, büyük işlemlerle ilgili uyarılar veriyor.

Bitcoin Balinası Nedir? Balinalar Nasıl İzlenir?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, zincir üstü veriler, Bitcoin balinalarının mevcut fiyatlarla hareket etmeye isteksiz olduğunu gösteriyor. BlockTrends analisti Caue Oliveira, balina cüzdanlarına hakim olan bir “kış uykusu”nun altını çizerek yukarıdaki bulguyu destekledi ve şöyle devam etti:

Yaygın şekilde, balina etkinliği olarak da adlandırılan kurumsal hareketler, kısa bir süre içinde hareket eden işlem hacmine dayanarak hem BTC hem de USD cinsinden izlenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: