Bitcoin

Bitcoin ve Bu Piyasa İçin Dev Çöküş Geliyor!

single-image

Yatırımcılar hem hisse senedi hem de Bitcoin piyasasında bir ralli umudunda. Bu sırada, kişisel finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, daha fazla piyasa düzeltmesi için yer olduğuna inanmakta. İşte detaylar…

Robert Kiyosaki, Bitcoin piyasasında düşüş bekliyor

Kiyosaki’nin tweetine göre, özellikle Bitcoin ve gayrimenkul için varlık piyasası patlamak üzere ve fiyatlar daha da düşecek. Kiyosaki, yatırımcıları “Dünyadaki en büyük satış” olarak adlandırdığı şeye hazırlanmaya çağırıyor. Bu sırada kendisinin öngörülen balonla kâr elde etmeye hazırlandığını kaydetti. Kiyosaki özellikle, Bitcoin’de yükselişini sürdürüyor. Uzun süredir bir piyasa balonunun patlayacağını söylüyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce yatırımcıları; Bitcoin, gayrimenkul, gümüş ve altın dahil olmak üzere belirli varlıkların pazarlık fiyatlarında biriktirilmesini teşvik etti. Dünyanın en büyük çöküşüne hazırlanmaya çağırdı.

Mayıs ayında bildirildiği üzere Kiyosaki, yatırımcılara altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermi tasarrufu yapmalarını tavsiye etti. Bu sırada potansiyel bir “Dünya Savaşı” konusunda uyardı. Kiyosaki, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

23 Mayıs 2022: DAVOS, İsviçre IMF, dünyayı İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük finansal zorluklarla karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor. Küresel felaket yıllardır geliyor. Çaresiz liderler umutsuz şeyler yapacaktır. Dünya Savaşı mı geliyor? Tanrı bize merhamet etsin. Altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermilerden tasarruf edin.

Bu Bitcoin Borsasına Polis Soruşturması: İşlemler Durduruldu!

Kiyosaki’nin uyarısı, kripto para birimleri için genel piyasa kargaşası ile ilişkili olarak geliyor. Bu sırada geleneksel piyasalarda da bir çöküş var. Ancak şu anda Bitcoin’in yükseliş yaşadığını belirtmekte fayda var.

Piyasa hafif kazançlar kaydetti

Bu sırada kripto para piyasası, Bitcoin 20.000 doların üzerinde kazançları sürdürmeye çalışıyor. Bir sermaye akışı kaydederek hafif kazançlar elde etti. Kiyosaki’nin dışında diğer analistler, piyasa düzeltmesinin sona yaklaştığına ve kripto para birimlerinin zirveye çıkacağına inanmakta. Bloomberg Intelligence Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, borsalar mücadele edebilir. Ancak Bitcoin ve altın, 2022’nin ikinci yarısında en iyi performans gösteren varlıklar olarak öne çıkabilir.

İşte Bu Haftanın Yıldızı Olabilecek 5 Kripto Para!

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, bu hafta Haziran ayı için “enflasyon verisi” olan tüketici fiyat endeksini (TÜFE) yayınladı. Dolayısıyla, makro trendler bu haftanın öne çıkan maddeleri oldu. Elbette bu, klasik enflasyon riskinden korunma varlığı olan altının yükselmesi gerektiği anlamına geliyor. Ancak ne Bitcoin, ne de altın beklenen performansı göstermedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: