Bitcoin

Bitcoin, SHIB ve Altcoin Kışı Bu Tarihte Bitebilir!

single-image

Güney Koreli araştırmacılar, Bitcoin ve altcoin kışının mali yıl bitmeden sona ereceğini söylüyor, ancak ABD FED’in ABD ekonomisini destekleme girişimlerinin bu arada kripto piyasalarını etkilemeye devam edebileceğini düşünüyorlar. İşte detaylar…

Kripto para borsasından Bitcoin ve altcoin yorumu

Araştırma, yerel borsa Korbit tarafından gerçekleştirildi ve Maeil Kyungjae tarafından bildirildi. Borsanın araştırma birimi, düşük veya durgun Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatları ile karakterize edilen “uzun süreli” bir kripto kışının daha aylarca devam edeceğini, ancak sonunda mevcut mali yılın dördüncü çeyreğinin bitiminden önce sona ereceğini tahmin etti. Araştırmacılar, önceki kripto kışlarındaki trendlere baktılar ve 2018’in sonlarında başlayan çöküşle paralellik kurdular. Korbit’in araştırma biriminin başkanı Jeong Seok-moon’un şu sözleri aktarıldı:

Bu piyasa düşüşü, piyasaların 2018’in sonu ile 2019’un başı arasında yaşadığı ‘üçüncü kripto kışı’na benziyor.

Kraken'den Bu Kripto Para İçin Çılgın Tahmin: 15x!

Jeong, Fed’in “sıkıştırıcı” para politikalarının 2018’in sonlarında bir düşüşe yol açtığını belirtti. Bu düşüşün, “kripto varlık piyasalarındaki iç faktörlerin neden olduğu” “birinci ve ikinci” kripto kışlarından farklı olduğunu söyledi. Bu nedenle, kripto piyasası toparlanmasının “zamanlamasını öngörenlerin” “Fed’in para politikası duruşunun ne zaman değişebileceği” konusundaki tahminlere dikkat etmelerinin iyi olacağını da sözlerine ekledi.

Korbit, enflasyonun hafifleyeceğini söylüyor

Korbit analistleri, yılın ikinci çeyreğinde enflasyonun “kademeli olarak hafifleyeceğini” söylüyor. ISM imalat endeksinden gelecek olumlu haberlerle birlikte dördüncü çeyrekte “değişimin” olmasını bekliyorlar. Korbit rakibi Bithumb’daki araştırmacılar aynı fikirde. Bithumb’un kendi araştırma biriminin başkanı Lee Mi-sun’un aktardığına göre Hanguk Kyungjae, Fed’in faiz artırımı politikasının muhtemelen kısa ömürlü olacağını belirtti.  Fed’in takvim yılı bitmeden yeniden faiz indirimine başlayacağını açıkladı. Lee şu sonuca vardı:

Bitcoin fiyatları bu [takvim] yılının ikinci yarısında dibe vuracak. Yıl sonu yaklaştıkça istikrar belirtileri gösterecek.

Piyasada son durum nedir?

Bitcoin ve Ethereum, hafifçe geri çekilmeden önce aylık yeni zirveler çizdi. ETC şovu çalmaya devam ediyor. Bitcoin, orada durmadan önce neredeyse 23.000 dolarlık bir aylık en yüksek seviyeye yükseldi. Çoğu altcoin günlük ölçekte de daha sakin olsa da, ETH saat önce 1.600 doların biraz üzerine çıktı. NEAR ve ETC şu anda en iyi performans gösterenler arasında.

Piyasanın Efsane Traderı, Bu Hafta O Altcoin'leri Seçti!

13 Temmuz’da rekor kıran ABD enflasyon rakamlarının etkisiyle 19.000 doların altına düşen fiyat düşüşünden bu yana, Bitcoin bir rulo halinde. Varlık, bu haftanın en düşük seviyesinden sekti ve önümüzdeki birkaç gün içinde 20.000 doları geri aldı. Önceki iki hafta sonundan farklı olarak, bu sefer BTC aslında oldukça fazla değer kazandı ve Pazar günü sona ererken 22.000 dolara yakındı.

Pazartesi 21.000 doların altında kısa bir geri çekilme ile başladı, ancak kripto para kısa bir süre sonra yörüngesini tersine çevirdi ve 22.500 doların üzerine çıkarak yeni bir aylık en yüksek seviyeye ulaştı. Son 24 saat içinde, Bitcoin bu çizginin birkaç yüz dolarının üzerine çıktı. 23.000 dolardan sadece birkaç santim uzağa geldi. Ancak şu an itibariyle 1.000 doların üzerinde geri çekildi ve 22.000 doların altında oturuyor. Bununla birlikte, piyasa değeri hala 400 milyar doların oldukça üzerinde, ancak altcoin’ler üzerindeki hakimiyet bir darbe daha aldı ve yüzde 41,2’ye düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: