Bitcoin

Kurumsal Yatırımcılar, Bu Kripto Para İçin Short Açtı!

single-image

Kripto piyasası yeşil çizgi üzerinde ilerlemeye devam ediyor. Bununla birlikte uzmanlar, henüz ayı piyasasının sona ermediğini söylüyor. Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi olan CoinShares, dijital varlık ürünlerindeki fon akışlarına ilişkin raporunu yayımladı. CoinShares’e göre, kripto para piyasaları yeşile dönerken, kurumsal yatırımcılar short Bitcoin pozisyonlarını artırıyor.

Kurumsal yatırımcılar, lider kripto para için short’lara yüklendi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere lider kripto para Bitcoin, son bir hafta içinde iyi performans gösterdi. BTC, basın zamanında, haftalık bazda yaklaşık %20 kazançla, 23.300 dolardan işlem görüyordu.

En son Digital Asset Fund Flows Weekly raporunda CoinShares, short BTC yatırım ürünlerinde geçen hafta 15 milyon dolarlık giriş gördüğünü açıkladı. Ayrıca, long Bitcoin yatırım ürünlerinde net çıkışlar olduğunu tespit etti. Konuya ilişkin olarak CoinShares, şu verileri paylaştı:

Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 12 milyon dolar giriş gördü. Ancak bunun 15 milyon doları short (ters fiyat) yatırım ürünlerine giriş. Long yatırım ürünleri için net çıkışlar ise toplam 2,6 milyon dolar oldu.

Kripto para

CoinShares, short BTC ürünlerindeki artışı, yatırımcıların kripto para piyasalarında daha fazla düşüş beklediğinin bir göstergesi olarak değerlendiriyor. Ancak mutlaka long pozisyonlarından satmak istemediklerinin de bir işareti olarak yorumluyor. Bu arada long Bitcoin yatırım araçları geçen hafta 2,6 dolarlık çıkış gördü. Bununla birlikte yıl başından bugüne girişleri 14 milyon dolara getirdi.

Lider altcoin girişleri tersine çevirdi, yeniden çıkış gördü

Ethereum (ETH), piyasanın ilk 10’undaki kripto para birimleri arasında en göz alıcı performansı sergiledi. ETH, haftalık bazda yaklaşık %49 artış kaydederek, 1.560 dolara yükseldi.

Öte yandan, üç haftalık girişlerden sonra, Ethereum yatırım ürünleri geçen hafta küçük çıkışlar yaşadı. Litecoin (LTC) de geçen hafta küçük çıkışlar gördü. Bununla birlikte bazı altcoin’ler hafta boyunca küçük girişler gördü.

Fon çeken kripto para birimleri: SOL, XRP ve ADA

Solana (SOL), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) yatırım ürünleri sırasıyla 0,5 milyon dolar, 0,3 milyon dolar ve 0,1 milyon dolar giriş aldı. Çok varlıklı ürünler geri kalanın üzerine 5,5 milyon dolar girişle yükseldi. CoinShares, akışlara ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Akışlar açısından bu ayı piyasasının gözdesi olan çok varlıklı yatırım ürünleri (multi-assets), 2 milyon doları bulan girişler gördü. Bugüne kadarki girişleri diğer tüm varlıkların çok üzerinde, 219 milyon dolara çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: