Bitcoin

Binance, Coinbase’i Geride Bıraktı: En Fazla Bitcoin (BTC) Arzına Sahip Borsa Oldu

single-image

Dünyanın önde gelen lider kripto para borsası Binance, ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase’i geride bırakarak elinde en fazla Bitcoin (BTC) barındıran borsa oldu.

Kripto analisti Will Clemente tarafından 18 Temmuz tarihinde Twitter üzerinden paylaşılan, on-chain veri ve analitik platformu Glassnode‘dan elde edilen verilerine göre Binance, uzun süredir liderlik konumunda bulunan Coinbase‘i geçerek kripto para borsaları arasında arz bakımından elinde en fazla BTC barındıran borsa oldu.

Resim

Verilere göre Coinbase‘in 2020 yılında 1 milyonun üzerinde seyreden platformu üzerinde elinde bulundurduğu BTC miktarı, yılın sonlarına doğru düşüşe geçti. Coinbase, iki yıl içerisinde sahip olduğu BTC miktarında yaklaşık 450.000 BTC‘lik bir kayıp yaşadı ve bakiyesi bu süreçte 600.000 BTC‘nin altına düştü. Yaşanan bu kaybın nedeni olarak kullanıcıların sahip olduğu Bitcoin’leri Coinbase ile ilişkisi olmayan cüzdanlara aktarması görülüyor.

Aynı dönemde bakiyesinde 300.000 BTC‘lik bir artış yaşayan Binance‘in ise böylece elinde bulundurduğu BTC miktarı kuruluşundan bu yana ilk defa 600.000 BTC barajını aştı ve elinde en fazla BTC barındıran borsa sıralamasında ilk sıraya yükseldi.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik periyotta %8’e yakın yükseliş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 23.800 dolardan işlem görüyor.

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: