Bitcoin

Bitcoin (BTC)’nin Sıradaki Adımını Gösteriyor!

single-image

Lider kripto Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde ani ve güçlü bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte, BTC’nin bir sonraki büyük fiyat hareketiyle ilgili spekülasyonlar sürüyor. Öte yandan, kurumsal yatırımcılar ve büyük Bitcoin balinaları, piyasa belirsizliğinin ortasında net planlara sahip görünüyor. Bunun için Coinbase primi, büyük yatırımcıların ruh halini yansıtmak için kullanılabilecek önemli bir metriklerden birisi.

Bitcoin için Coinbase primi sonunda yeşil yandı

Kripto para piyasası sert kışın ortasında, bir havası yakaladı. Crypto Quant’tan gelen veriler, nihayet piyasanın satış baskısından kurtulmasının mümkün olduğuna dair sinyal veriyor. Verilere göre, Coinbase primi uzun bir aradan sonra kısa süre önce yeşile döndü. Veriler, büyük balinaların Bitcoin satın almaya açıkça ilgisi olduğunu gösteriyor. Coinbase primi, en son Mayıs ayının başlarında sürekli olarak yeşil sinyal veriyordu. Analistler, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Oldukça uzun bir süre için Coinbase Primi negatifti. ABD’nin yüksek net değeri ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’leri boşalttığına dair net bir sinyal veriyordu.

Bitcoin

Bu arada son trend, satış baskısının nihayet azaldığı hissinin de altını çiziyor. Coinbase prim’in sıfır seviyelerinin üzerine çıkmasıyla birlikte, çoğu satışın sona erdiği sinyalleri geliyor. Bu arada analistler, satış baskısının yavaşlamasının sadece Bitcoin balinaları için değil, aynı zamanda kripto piyasası için de iyi olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Satış baskısının azalması, daha yüksek fiyatlara fırsatlar veriyor. Bu da aslında piyasa için çok iyi bir durum yaratıyor.

BTC yükselirken balinalar biriktiriyor

Analistler, Bitcoin bakiye dağıtım adreslerine ilişkin verilere de bakıyor. Verilere göre, trend açıkça büyük balinaların varlıklarını artırdığını gösteriyor. Bununla birlikte, daha küçük oyuncular hala satış çılgınlığında veya henüz Bitcoin satın almayı tercih etmiyor gibi. Bu arada 10.000 Bitcoin’in altında olan adreslerin sayısı son zamanlarda varlıklarını azalttı. 10.000’den fazla BTC’ye sahip olan bu adresler ise daha fazla Bitcoin biriktiriyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTCsadece bir hafta içinde yaklaşık 4.000 dolar artış kaydetti. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, basın zamanında, son 24 saatte %0,21 artışla 23.279 dolardan işlem görüyor. Haftalık bazda ise lider kripto para %18,44 gibi şaşırtıcı bir performans gösterdi. Piyasa değeri açısından, Bitcoin’in piyasa büyüklüğü sadece bir hafta içinde %15’in üzerinde büyüdü. 13 Haziran’da 385 milyar dolardan 19 Haziran’da 445 milyar dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: