Bitcoin

Bu Bitcoin Borsası İşlemleri Askıya Aldı!

single-image

Ünlü Bitcoin borsası Zipmex, para çekme işlemlerini askıya alan son kripto kuruluşu oldu. Son dönemde DeFi borç verme platformlarından kripto para borsalarına birçok kuruluş, işlemleri askıya alıyor. Firmaların bu kararlarının arkasındaki temel neden ise, likidite sıkıntısı ve iflas riski. Zipmex’te buna benzer bir neden öne sürdü. Borsa, “uçucu piyasa koşulları” nedeniyle müşteri para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. İşte ayrıntılar…

Bitcoin borsası, para çekme işlemlerini askıya aldı

Zipmex güncellemeyi Çarşamba günü bir tweet’te duyurdu. Buna göre, müşterilerin para çekme işlemlerinin “bir sonraki duyuruya kadar” duraklatılacağını açıkladı. Anlaşılan Zipmex, piyasadaki gerilemeyle başa çıkmak için sert önlemlere başvuran en son kripto para şirketleri arasına katıldı. Tayland merkezli Bitcoin borsasının duyurusu şu şekildeydi:

Değişken piyasa koşulları da dahil olmak üzere kontrolümüz dışındaki koşullar bir araya geldi. Ayrıca, kilit iş ortaklarımızın bunun sonucunda ortaya çıkan finansal zorluklardan etkilendi. Bu nedenle, müşterilerin para çekme işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar duraklatacağız. Bunu Zipmex’in bütünlüğünü korumak için yapıyoruz.” 

CEO yalanlamıştı

Bitcoin borsası, daha önce de bahsettiğimiz gibi para çekme işlemlerini askıya aldı. Ancak borsanın CEO’su Marcus Lim, bahsi geçen duyurudan hemen önce mali sıkıntı söylentilerini yalanlamıştı. İddialar, Coinbase’nin Zipmex’i satın alma planlarının başarısız olmasının ardından ortaya çıktı. Coinbase, 2022’nin ilk çeyreğinde Zipmex’i satın almak amacıyla harekete geçti. 9 Haziran’da satın alma başarısız oldu. Bunun yerine Coinbase, Bitcoin borsasına “stratejik bir yatırım” yapmayı tercih etti. Bahsi geçen yatırımın miktarı ise açıklanmadı. Zipmex CEO’su bu başarısız satın alma girişimini ayı piyasasına yordu. Ona göre piyasadaki düşük fiyatlar Coinbase’nin vazgeçmesine neden olmuştu. Ayrıca CEO’ya göre, konunun Zipmex’in mali sıkıntılarıyla hiçbir alakası yoktu.

Zipmex, 400 milyon dolar değerinde bir B+ Serisi zammı üzerinde çalışıyor. Ayrıca Zipmex’in Tayland, Endonezya, Singapur ve Avustralya’da uyumlu operasyonlara sahip olduğunu biliniyor. Ağustos 2021’de Zipmex’in kullanıcı tabanı 200.000’e ulaştı. Bununla birlikte borsa, 2019’un sonundaki lansmanından bu yana brüt işlem hacminde 1 milyar doların üzerinde rapor verdi. Ancak borsaya yakın bir kaynak, Zipmex’in müşterilerin fonlarını dondurmadan önce başının belaya girebileceğini açıkladı. Anonim kalmayı seçen kaynağa göre, Zipmex’in sıradaki Celsius olması mümkün. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Celsius, geçtiğimiz ay kullanıcılarının para çekme işlemlerini askıya aldı. Ünlü kripto borç verme platformu, yakın zamanda ise ABD’de iflas başvurusu yaptı. Zipmex, işlemlerini askıya alan şirketler zincirindeki son halka olarak piyasanın dikkatini çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: