Bitcoin

İşte En İyi Bitcoin ve Altcoin Borsaları!

single-image

Paris merkezli veri sağlayıcısı Kaiko; büyük Bitcoin ve altcoin borsalarını en son raporunda sıraladı.  FTX.US, Itbit, CEX.IO, FTX ve Huobi, ikinci çeyrek için en iyi 10 kripto borsasının listesini tamamladı. İşte detaylar…

Kaiko, en iyi Bitcoin borsalarını sıraladı

Kripto veri sağlayıcısı Kaiko, Coinbase Global’i dünyanın en iyi kripto borsası olarak derecelendiren “2022 2. Çeyrek için Kripto Para Borsası Sıralaması” adlı yeni bir rapor yayınladı. Coinbase, üçlü AAA notu alan tek borsa oldu. Ardından sırasıyla 2 ve 3 numaralı yerlerde Binance ve Kraken geldi. Kaiko, borsaları altı kriterin ağırlıklı bir bileşimine göre sıralıyor:

  • Yönetim
  • İş
  • Teknoloji
  • Veri kalitesi
  • Güvenlik
  • Likidite
Liste Çıktı: İşte En İyi Bitcoin ve Altcoin Borsaları!

Yönetim puanı, bileşikteki en yüksek ağırlığı (yüzde 30) alır. Geçen yıl halka açılan Coinbase, 96 puanlık bir Kaiko Puanına sahip. Coinbase’i 86 puanla Binance ve Kraken takip ediyor. Diğer yandan 4 ve 5 numara sırasıyla 84, 83 puanla FTX US ve Gemini’a ait. Ocak ayının ortasında yayınlanan önceki sıralamayla karşılaştırıldığında; FTX, Binance ve Huobi, yönetim çabalarıyla desteklenen en büyük sıralama iyileştirmelerini gördü. Kaiko’nun açıklamasında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Liderliğimizin zirvesi hala Kaiko Exchange Skoru 2 puan artarak 93’e ulaşan Coinbase tarafından tutuluyor, onu her ikisi de 86’da Binance ve Kraken izliyor.

Binance ve FTX, önceki listeye girememişti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Binance ve FTX önceki sıralamada ilk ona girememişti. Derecelendirilmiş borsalar arasında Coinbase, Binance ve en fazla likiditeye sahip. Diğer yandan Itbit ve Huobi ilk on arasında en az likiditeye sahip. San Francisco merkezli Coinbase, liderlik kurulunun zirvesinde yer almaya devam ediyor ve “Üçlü Kaiko Borsa Derecelendirmesi” olan tek borsa olmaya devam ediyor. Bu, borsanın yüksek bir toplam puan aldığını gösterir. Ayrıca tanımlanan eşiğin üzerinde olan puanlar kaydettiği anlamına geliyor.

Kaiko’nun daha önce Kraken, Gemini ve Bitstamp’tan oluşan AA dereceli grubu, Binance, FTX.US, CEX.IO, FTX ve BitBank dahil olmak üzere beş yeni üyeyi ağırladı. Coinbase, Binance ve Kraken de güvenlik puanı 100 olan tek 3 borsa olurken, yönetişim kategorisinde 100 puan alan tek borsa Bitstamp oldu. Coinbase, FTX US, Gemini ve Itbit’in her birinin yönetim puanı 98’di. Son olarak, en kötü borsalardan bazıları SouthXchange, Bibox ve Yobit idi. SouthXchange sadece 36 Kaiko Borsa Puanına sahipken, diğer ikisi 42 puan aldı. Liste toplam 46 borsadan oluşuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: