Bitcoin

Kripto Para Milyarderi: Bitcoin Alabiliriz! Ama…

single-image

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried Salı günü yaptığı açıklamada, müşterilerin mevduatlarını geri almalarına öncelik vermenin, sorunlu kripto para şirketlerini kurtarırken “orta derecede kötü” bir anlaşma yapmanın uygun olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Kripto para borsası FTX’in CEO’su, iflas eden firmalardan bahsetti,

Bloomberg Crypto Summit’te konuşan, sektördeki bazı zor durumdaki firmaları kurtarmaya çalışan Bankman-Fried, bu tür yatırımların mutlaka yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmakla ilgili olmadığını söyledi. Bankman-Fried, kripto para piyasası çöküşünün bir kısmının, sıkı bir para politikasının tetiklediği “sürü davranışına” bağlanabileceğini söyledi. CEO “Dünya sonsuza kadar kolay para olacağına ve doların değeri dışındaki tüm rakamların artmaya devam edeceğine inanıyordu” dedi.

Kurumsal Yatırımcılar, Bu Kripto Para İçin Short Açtı!

Bir sinyal değişti ve fiyatlar genel olarak çöktü. CEO, “zirve çılgınlığı” sırasında yatırımın böyle göründüğüne dikkat çekti. Bankman-Fried, iflas başvurusunda bulunan kripto hedge fonu Three Arrows Capital hakkında, “ticaretlerinin muhtemelen arbitraj yapmaktan daha çok puntinge benzediğini” söyledi ve firmanın pozisyonunun mutlaka likit olmadığını, ancak paralarını kaybettiklerini açıkladı.

FTX, Bitcoin satın alabilir mi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FTX ve Alameda Research, geniş bir pazar düşüşü sırasında kripto kredisi veren BlockFi ve kripto komisyoncusu Voyager Digital’e maliyetli kurtarma teklifleri sundu. Bankman-Fried daha fazla yardıma açık olduğunu söyledi. FTX bu şirketlere milyonlarca dolar vermiş olsa da, bu onları kurtarmayı başarmış değil.  Ancak Bankman-Fried, diğer kripto firmalarıyla yaptığı konuşmaların, birçoğunun kendi finansal resimleri hakkında net olmadığını gösterdiğini söyledi.

Bitcoin 23 Bin Doları Kırdı! 5 Analist, Sıradaki Seviyeleri Verdi

Bankman-Fried ayrıca, fiyat belirli bir tabana düşerse FTX’in Bitcoin satın almaya hazır olduğunu söyledi. Ancak bu seviyenin ne olduğunu açıklamadı. Ancak söz konusu fiyata henüz düşmediğimizi açıkladı. CEO, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bir noktada gerçek konuşmalarımız oldu. Bir fiyat vardı. Henüz o fiyata düşmedik.

Bitcoin geçen ay aniden üçte bir oranında artarak 20.000 dolara düştüğünde, Bankman-Fried seyahat ettiğini ve ilk dürtüsünün işleri halletmesine yardımcı olmak için şirketine geri dönmek olduğunu söyledi. Ancak bu zorunlu stres testinin, FTX’in oluşturduğu sistemlerin herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymadığını kanıtladığını söyledi. Kripto kışın ortasında, düzenlemelerin muhtemelen firmaların anlaşmalarında uygun şekilde teminat almasını talep edeceğini ve bunun da mevcut bulaşmanın bir kısmını önleyebileceğini söyledi. Teminatsız krediler seli, hangi şirketlerin uygun risk yönetimi kararları verdiğini gösterdiğini savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: