Bitcoin

Tesla’nın Bitcoin Satması Harika Haber!

single-image

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, geçtiğimiz çeyrekte Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığı ortaya çıktı. Bunu yaparak dünyaca ünlü şirket, bilançosuna 936 milyon doların üzerinde para ekledi. Tesla CEO’su ve ünlü Dogecoin savunucusu Elon Musk, BTC satışlarıyla ilgili konuştu. CEO, nakit pozisyonlarını en üst düzeye çıkarmanın önemli olduğunu ifade etti. Bunun nedenini ise, Nisan ayında Şanghay fabrikasının kilitlenmesi ve kapatılması olarak açıkladı. Satışların ortaya çıkmasıyla piyasa manipülasyonu iddiaları patladı. Birçok analist ve önde gelen kripto kişiliği, Tesla’yı eleştirdi. Ancak Tron kurucusu Justin Sun, tam tersine bunun iyi bir haber olduğunu düşünüyor. İşte ayrıntılar…

Tron kurucusu: “Tesla’nın Bitcoin satması harika bir haber”

Birçok önde gelen kripto para analisti ve kripto etkileyicisi, Tesla’nın Bitcoin satışını olumsuz görüyor. Bunun nedeni Tesla satışlarının, BTC fiyatı üzerinde negatif bir baskı yaratabilme potansiyeli taşıması. Tron kurucusu Justin Sun ise tam tersi fikirde. Ona göre Tesla’nın BTC satışları, Bitcoin sahipleri için harika bir haber olma potansiyeli taşıyor. Justin Sun, bakış açısının nedenlerini de açıkladı. Sun’ın satışları Bitcoin ekosistemi için “harika” olarak nitelemesinin nedenleri aşağıda yer alıyor. Gelin birlikte bakalım.

Tron kurucusuna göre, piyasa artık Tesla’nın uzun süredir BTC savunucularını rahatsız eden portföyü hakkında endişelenmesine gerek yok. Bitcoin sahipleri, Tesla’nın BTC’lerini satmasından bundan böyle korkmak zorunda değil. Sun, ikinci olarak Tesla’nın BTC fonlarının kurumsal yatırımcıların varlıkları hakkında fikir verdiğini öne sürüyor. Buna göre Tesla, 1 milyar dolar değerinde BTC sattı. Bu değer, kurumsal yatırımcıların elindeki BTC likiditesini ortaya koyuyor. Son olarak, Bitcoin işlemlerini tamamlayan Tesla, BTC sahibi tüm işletmeler için iyi bir öncelik gösteriyor. Sun, gelecekte daha büyük yatırımcıların BTC satın alacağına inandığını ifade ediyor. Ardından ise Elon Musk’a satışlar için teşekkür ediyor.

Bitcoin (BTC)’nin fiyat düzeltmeleri

Tesla’nın BTC’lerini sattığı haberi Bitcoin üzerinde bir miktar fiyat baskısı ortaya çıkardı. Çarşamba günü, BTC fiyatı 24.000 doları aşmıştı. Ancak Bitcoin, bunun ardından 23.000’in altına doğru düzeltme yaptı. Ek olarak şu anda 200 haftalık hareketli ortalaması olan 22.800 dolara yakın işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere 200 haftalık MA, son birkaç hafta içinde, Bitcoin için büyük bir direnç görevi gördü. Bununla birlikte, BTC’nin bu haftalık kapanış seviyelerini sürdürüp sürdüremeyeceğini görmek ilginç olacak. Popüler kripto piyasası analisti Rekt Capital şöyle açıklıyor:

“BTC, 200 haftalık MA’nın %6 üzerinde. 200 haftalık MA’yı destek olarak geri almak için, BTC’nin 22800 doların üzerinde haftalık kapanış yapması gerekiyor.”

Elon Musk'tan "Son Dakika" Bitcoin Açıklaması!

Elon Musk, BTC satışları hakkında konuştu

Elon Musk, Bitcoin satışının şirket tarafından alınan bir “karar” olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Tesla’nın “gelecekte Bitcoin varlıklarınıı artırmaya açık olacağını” da sözlerine ekledi. Ancak, küresel makro ortamdaki mevcut belirsizlik devam ediyor. Bu nedenle, Tesla’nın yeni alım yapmasının yakın zamanda gerçekleşmesi pek olası değil. Bununla birlikte Tesla, BTC satmasına rağmen sahip olduğu Dogecoin’lerin hiçbirini elden çıkarmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: