Bitcoin

6 Analistten Temmuz ve Ağustos İçin Bitcoin Tahmini!

single-image

Kripto para piyasasında fiyatlar yükselişine devam ediyor. Bununla birlikte, önde gelen 6 kripto para analisti, Bitcoin fiyat hareketini değerlendirdi. Bilindiği üzere, altcoin fiyatları genellikle Bitcoin’in değeriyle korelasyon halinde hareket ediyor. Bu nedenle BTC fiyatının gideceği yön, tüm piyasa için önem arz ediyor. Şimdi gelin analistlerin BTC fiyat tahminlerini inceleyelim.

“Kaçınılmaz bir düzeltme yolda”

Ünlü analist Caleb Franzen, Bitcoin fiyatı hakkındaki yorumlarını Twitter’daki takipçilerine paylaştı. Ona göre, Bitcoin’in 24.000 doları geçmesi, önceki işlem seviyelerinden bir kırılmayı teyit etti. Bu kırılma seviyesi ise 18.000-22.500 dolar aralığında gerçekleşti. Bununla birlikte analist, bir sonraki düzeltmenin çok önemli olduğunun altını çiziyor. Ona göre yeni BTC düzeltmesi, ayı piyasası döneminde büyük bir test olacak. Ardından analist, takipçilerine bir soru sordu. Buna göre Franzen, alıcıların geri çekilmeye nasıl tepki vereceğini merak ediyor.

Büyük yatırımcıların çoğu Bitcoin satın almıyor

Bitcoin’in zincir verilerini araştıran Jarvis Labs’da fiyat tahmini yapanlar arasındaydı. Firma, BTC’deki balina etkinliklerinin yok denecek kadar az olduğu ortaya koydu. Ardından, yatırımcıları mevcut yükselişin devam etme ihtimalinin düşük olduğu konusunda uyardı. Şirketin verileri, kurumsal yatırımcıların hareketlerini de gösterdi. Buna göre balinalar ve kurumsal yatırımcılar, aktif olarak Bitcoin satın almaya başlamadı. Görünüşe göre büyük yatırımcılar, son yükselişe rağmen temkinli yaklaşıyor. Aşağıdaki grafikte görülen kırmızı ve turuncu noktalar, balina faaliyetlerini ortaya koyuyor. Grafikte görüldüğü üzere, son dönemde bu aktiviteler oldukça az. Bu verileri baz alarak firma, rallinin 28.000 doları geçmesinin çok zor olduğunu söylüyor. Jarvis Labs’a göre rallinin en fazla 25.000 dolara ulaşması ve sonra geri çekilmesi daha olası.

Geniş zaman grafiği, ayıları destekliyor

Ünlü kripto para analisti Capo, Bitcoin için geniş zaman grafiğini analiz etti. Capo’ya göre lider kripto para birimi, kısa zamanlı grafikte yükseliş sinyalleri veriyor. Ancak, geniş zaman diliminde düşüş eğilimini koruyor. Analiste göre, mevcut ralli yalnızca bir düşük yüksek seviyeden ibaret. Fiyatın düşmesinin teyit edilmesi ise 22.000 doların altına bir düşüş olacak. Capo, bu yaşanırsa yatırımcıların 15.800 ve 16.200 dolar aralığını hedeflemesi gerektiğini ifade ediyor.

“Bitcoin, bu seviyede haftalık kapanış yapmalı”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 23.000 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte 50 günlük ve 200 haftalık hareketli ortalama lider kripto para birimi için direnç olmaya devam ediyor. Popüler tüccar ve analist Rekt Capital , yakın tarihli bir Twitter güncellemesinde BTC fiyatını analiz etti. Ona göre, yükselişin devam etmesi için 200 haftalık hareketli ortalamanın desteğe dönüşmesi gerekiyor. Bunun için, BTC’nin 22.800 doların üzerinde bir haftalık kapanış yapması lazım.

“BTC 40.000 dolara yükselme potansiyeli taşıyor”

Bununla birlikte başka bir ünlü trader olan Jibon farklı düşünüyordu. Jibon’a göre haftalık kapanış için 22.800 dolar değil, 22.400 dolar önem arz ediyordu. Trader, Bitcoin ayı piyasasının hâlâ devam ettiği görüşünü destekliyor. Ancak, 22.400 dolar üzerinde bir haftalık kapanışın rahatlama rallisini destekleyeceğini iddia ediyor. Bu yaşanırsa fiyatın 40.000 doları hedefleyeceğini öngörüyor. Bununla birlikte fiyat, bahsi geçen seviyenin altında kapanırsa, 12.000 ila 15.000 dolara düşüşün önü açılacağını söylüyor.

Bitcoin fiyatı

“Bu toplantıyı bekleyin”

Günün en son piyasa analizini ise ticaret firması QCP Capital yaptı. Firma, Bitcoin ve altcoin’lerin kısa vadede yükselme potansiyeli hakkında çekincelerini dile getirdi. Firma, “Fiyat yükselişinin büyük oranlarda devam edip etmeyeceği konusunu bilmiyoruz” dedi. Ayrıca, piyasanın bazı tükenme belirtileri gösterdiğini ifade ettiler. QCP, FED’in Federal Açık Piyasalar Komitesi’nin (FOMC) 27 Temmuz’daki toplantısına değindi. Buna göre toplantı, kripto piyasasında büyük bir volatilite olayı olarak etki edecek. FED’in faiz kararının kripto para piyasasını etkileyeceğini öne sürüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: