Bitcoin

Bu Seviyeye Düştüğünde Bitcoin Alırız!

single-image

Bitcoin ve altcoin borsası FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kriptodaki ekonomik krizin azaldığını düşünüyor. Perşembe günü bir röportajda, kripto kışının ilk haftalarında olduğu gibi artık sıkıntılı işletmelerden “bir ton çağrı” almadığını belirtti. Olumlu bir ekonomik makro ortam göz önüne alındığında, toparlanmanın “oldukça hızlı” olabileceğini söyledi. İşte detaylar…

FTX, Bitcoin 15.000 dolara düştüğünde bilançosuna ekleyebilir

Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz gün Axios ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bankman-Fried, FTX’in son kredi mercii rolünde “biraz kaybetmeye istekli” olduğunu söyledi. Bankman-Fried’in Voyager Digital’e verdiği Alameda Research’ün toplam değeri yaklaşık 500 milyon dolar olan 70 milyon dolarlık kredinin müşteri varlıklarından daha küçük olduğunu ve kaybedilebileceğini kaydetti. Bununla birlikte Bankman-Fried, FTX’in bu yıl her üç ayda bir kâr etmesini beklediğini söyledi. FTX kârları “geçen yılla aşağı yukarı aynı doğrultuda ilerliyor”.

Ünlü Bitcoin Borsasında Şoke Eden Olay: Birçoğu Gizlendi Mi?

Şirket son birkaç ayda pazar payı kazandı. Bankman-Fried, FTX’in hazinesine Bitcoin (BTC) ekleme fikrini reddettiğini belirtti. Ancak yine de, BTC’yi 15.000 dolar aralığında değerlendireceğini söyledi. Bankman-Fried, FTX US’nin ABD’deki finansal ürün grubunu genişletme arayışının geçen yıl ilerleme kaydettiğini ve bekleme listesinde “on binlerce” kişinin bulunduğunu söyledi. FTX, geçen ay Embed Financial Technologies’i satın alması ve ABD ulusal borsa Yatırımcılar Borsası’na (IEX) yaptığı stratejik yatırımla birlikte bir hisse senedi takas firması için piyasada.

Bankman-Fried, kripto alanında düzenlemelere dikkat çekti

Bankman-Fried, daha büyük ekonominin kripto piyasası üzerindeki etkisine defalarca atıfta bulundu. Buna ek olarak, piyasa yapısı oluşturmak ve tüketicileri ve kurumları kripto alanında rahat çalışmak için daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu vurguladı. Önerilen ABD kripto düzenlemesi konusunda iyimserdi ve şunları söyledi:

Gördüğümüz yasa tasarıları için oldukça heyecanlıyım. […] Uzun bir yol kat edeceklerini düşünüyorum.

Bitcoin İçin Yarın Kritik Gün: Trader'lar Bu Seviyelere Oynuyor! 

Bankman-Fried, kripto düzenlemesinin ayrıntıları farklı olsa bile, kripto düzenlemesinin geleneksel finans düzenlemesine “benzer görünebileceğini” söyledi.

FTX hakkında en son gelişmeler

Kendisini sektörün kurtarıcısı olarak konumlandıran büyük kripto borsası FTX’in, Ocak ayında 32 milyar ABD doları değerinde taze sermaye artırmayı planladığı bildiriliyor. CEO Sam Bankman-Fried, borsanın son kripto piyasası gerilemesi sırasında bir satın alma çılgınlığı gerçekleştirmesinin ardından yeni fon sağlamak için görüşmelerde bulunuyor. Rapor, kripto borsasının Amerikan kolu olan hem FTX hem de FTX.US’un bağış topladığını iddia etti.

FTX’in Ocak ayındaki bağış toplamasıyla “esas olarak aynı değerleme” ile bir tur hedeflediği bildiriliyor. O tarihte bildirildiği üzere, FTX’in sahibi ve işletmecisi olan FTX Trading Ltd., 400 milyon USD’lik bir bağış toplamayı kapattıklarını ve şirketin değerlemesini 32 milyar USD’ye çıkardıklarını söyledi. Yine Ocak ayında FTX US, 8 milyar USD değerleme ile 400 milyon USD artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: