Bitcoin

Veriler Şaşırttı! Bu Devasa Bitcoin Balinası, Satış Mı Yapıyor?

single-image

Kripto para piyasanın lideri, 18 bin dolarlık diplere daldıktan sonra iyi bir koşuyla 24 bin dolar sınırına kadar geldi. Bu artışın, satış yapmak isteyen kimi yatırımcıları harekete geçirmiş olması mümkün. Michael Saylor’un Microstrategy’si Bitcoin (BTC)’yi sessizce boşaltıyor mu? Bunun bir kanıtı var mı?

Michael Saylor, Bitcoin cüzdanını mı boşaltıyor?

Bitcoin uzun bir aradan sonra tam 23.000 dolar seviyesini koruyor. Bu arada, büyük satış etkinliğine ilişkin veriler zıt işaretler gösteriyor. Bilindiği üzere Michael Saylor’un Microstrategy’si Bitcoin’deki en büyük kurumsal yatırımcılardan birisi. Bu arada, Crypto Quant’tan gelen veriler, şirketin belki de Bitcoin varlıklarının bir kısmını gizlice sattığını gösteriyor. İş zekası hizmet sağlayıcısının yakın gelecekte satış faaliyetini ortaya çıkarması da mümkün.

Crypto Quant’taki verilere göre, ana Microstrategy cüzdanının zaten 132.382 Bitcoin sattığına inanılıyor. Söz konusu cüzdanın (1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ) Michael Saylor’un şirketine ait olduğu söyleniyor. MicroStrategy’nin tüm Bitcoin’lerinin 2 tek imza adresinde saklandığına inanılıyor. Bu haftadan itibaren BTC, Microstrategy cüzdanından Coinbase dahil olmak üzere çeşitli borsa cüzdanlarına gönderildi. 18 Temmuz ile 21 Temmuz arasında, BTC varlıklarının her biri 21.687.84 dolardan satıldı.

Bitcoin

BTC’ler satış için mi borsalara aktarıldı?

Ancak Bitcoin transferinin satış niyetiyle yapılıp yapılmadığı henüz netlik kazanmadı. Michael Saylor ise şirketin BTC satışıyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Microstrategy CEO’su, son birkaç yılda Bitcoin’i en çok tercih eden kişilerden biri oldu. Aslında, Salı günü “Bitcoin ile devam edin” tweetini attı. Ayrıca, dünyanın çökmeyecek paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek, Bitcoin’in çarpışmaya dayanıklı olduğunu belirten bir tweet paylaştı.

Bununla birlikte, bu BTC’nin hangi amaçla Coinbase’e gönderildiği belli değil. Satmak için mi velayet için mi? Michael Saylor, henüz bir şey açıklamadı. Ancak satarsa ​​bu, birçok BTC maksisinde büyük bir duygu değişimine neden olacak. Kripto para piyasası, kredi krizi nedeniyle son zamanlarda ciddi bir çöküşe tanık oldu. Bu çöküşte Microstrategy gerçekleşmemiş ağır kayıplar verdi. Hesaplamalara göre, zararı 1 milyar doların üzerinde. Şirket, ortalama 30.700 dolar maliyetle satın alınan toplam 129.918 Bitcoin’e sahip.

Bu arada, basın zamanında Bitcoin son bir hafta içinde yaklaşık %8 artış kaydetti. CoinMarketCap’e göre BTC, son 24 saatte %1,94 kayıpla 22.664 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Temmuz ayının başında, Bitcoin 18.885 dolar aralığında işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: