Bitcoin

Bir Sonraki Bitcoin Rallisi Bu Tarihte!

single-image

Kripto para piyasası sert düşüşlerin ardından Bitcoin (BTC) öncülüğünde bir rahatlama rallisi başlattı. Bu ralli yavaşlamış, hatta geri dönüş işareti vermiş olsa da ilerisi için umutlu olanlar var. Yatırım danışmanlığı firması Midas Touch Consulting’in genel müdürü Florian Grummes, lider kripto hakkındaki görüşlerini paylaştı. Profesyonel analist, Bitcoin’in son zamanlardaki yükselişine rağmen, bir sonraki boğa koşusunun daha uzun süreceğini söylüyor.

“Bitcoin, kolayca 35.000 dolara kadar çıkabilir!”

Florian Grummes’a göre, Bitcoin’in Mayıs 2024’te gerçekleşeceği planlanan yarılanmasından altı ile on iki ay önce yeni bir ralli başlatacağını tahmin ediyor. Grummes, mevcut piyasa hissiyatının, lider kriptonun yaz aylarında muhtemelen 35.000 dolar seviyesine doğru bir ralli için hazır olduğunu söylüyor. Bununla birlikte profesyonel analist, kripto kışının bitmekten çok uzak olduğunu ifade ediyor. Bu bağlamda Florian Grummes, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin konusunda hala bir kripto kışının içindeyiz. Muhtemelen Mayıs 2024’te bitecek olan Bitcoin’in bir sonraki yarılanmasını beklememiz gerekecek. Dolayısıyla, bundan neredeyse iki yıl sonra olacak. Düşünceme göre, bu piyasanın yeni bir büyük boğa piyasasına gerçekten hazır hale gelmesi en az 6 ile 12 ay daha alacak. Ancak, Bitcoin’in kolayca 25.000 dolara veya belki de 35.000 dolara kadar çıkması mümkün.

Bitcoin

“Bitcoin’de hem yukarı hem de aşağı ani yükselişler mümkün”

Uzmanlara göre Bitcoin ile ABD hisse senetleri arasında doğrusal bir korelasyon var. Florian Grummes de lider kripto paranın borsa ile birlikte toparlanma modunda olduğunu öne sürüyor. Bunun için BTC’nin mevcut fiyat hareketine bakıyor. Ayrıca Grummes, Bitcoin fiyatında hem yukarı hem de aşağı ani yükselişlerin mümkün olduğunu söylüyor. Bu nedenle yatırımcıların bunlara hazırlıklı olması gerektiği konusunda uyarıyor.

Bununla birlikte Florian Grummes, uzun vadede, daha geniş bir kabulün ve kurumsal girişin bir sonraki yükseliş rallisini körükleyeceğini öngörüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Rzerve’in agresif faiz artışları kripto piyasalarında sert rüzgarlara neden oldu. Grummes, Fed’in atacağı adımları da önemsiyor ve değerlendirmesinde dikkat alıyor. Bu yüzden analist, çoğu şeyin Federal Rezerv’in enflasyonu nasıl ele aldığına bağlı olacağını söylüyor. Ancak, yine de Bitcoin konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: