Bitcoin

Bitcoin ve Altcoin Milyarderi: 200x Normal Değil!

single-image

Eski LUNAtic Mike Novogratz, yatırımcılarına kripto alanında görülen çılgın getirilerin sürdürülemez olduğunu söylüyor. Bitcoin ve altcoin milyarderi, bunun normal olmadığını belirtiyor ve yatırımcıları uyarıyor.

Bitcoin ve altcoin milyarderi, yüksek oynaklık konusunda uyarıyor

Kripto varlık yönetimi firması Galaxy Digital’in milyarder kurucusu Mike Novogratz, Çarşamba günü New York’taki Christie’s Art + Tech Summit’te konuştu. Bitcoin ve altcoin milyarderi, dinleyicileri kripto endüstrisinin yüksek oynaklığı konusunda uyardı. Mike Novogratz, kripto yatırımlarından 200 kattan fazla getiri elde etmenin normal olmadığını söyledi. Ünlü milyarder Novogratz, konuşmasında şu hususları dile getirdi:

Çok fazla kripto para satın alan arkadaşlarım vardı. Ancak bu, onların hayatlarını değiştirdi. Çok fazla para kazanmayan ama birdenbire kriptoda 5 milyon dolarlık net değere sahip olan adamlardı bunlar. Onları sarstım ve gözlerimin içine bakmalarını sağladım. ‘Bunun yarısını ya da üçte ikisini satmak zorundasın, bunlardan 200 kat para kazanman normal değil’ dedim.

Bitcoin

Galaxy Digital’in kurucusu, açgözlülüğün çoğu zaman rasyonel düşünmenin önüne geçtiğini söylüyor. Bu bağlamda, “herkes yatırımcı olmak için yaratılmamıştır” diyerek daha fazla ihtiyatlı davranmayı tavsiye ediyor.

Bir LUNAtic olarak Mike Novogratz’ten itiraflar

Bu arada Mike Novogratz, konu kripto endüstrisini eleştirmeye geldiğinde de utangaç olmadı. Salı günü, Bloomberg Kripto Zirvesi’nin katılımcılarıyla da görüşlerini paylaştı. Sektördeki son zamanlarda ortaya çıkan beceriksizlik ve kötü uygulamalarla ilgili hayal kırıklıklarından bahsetti. Novogratz, “Bu çok sinir bozucu. Çünkü zaman zaman tüm endüstri bir grup aptal gibi görünüyor,” dedi.

Bitcoin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Terra ekosistemi son süreçte dijital varlık alanından yaklaşık 50 milyar doları buharlaştırdı. Mike Novogratz’ın, eleştirileri, bu feci bir çöküşün yaşanmasından iki aydan kısa bir süre sonra geldi. Bu hayal kırıklığından sonra, kripto para alanındaki belirli uygulamaları onaylamadığını açıkladı. Ünlü milyarder, kendisini ay temalı bir dövmeyle ünlü yapan Terra projesinin vokal savunucusuydu. Novogratz, Mayıs ayında takipçilerine açık bir mektup yazarak şunları söyledi:

Dövmem, girişim yatırımının alçakgönüllülük gerektirdiğini sürekli hatırlatacak.

Mike Novogratz, özellikle son piyasa çalkantılarıyla birleştiğinde normalden daha karamsar görünüyor. Bununla birlikte, nihayetinde Blockchain tabanlı teknolojinin yavaş yavaş modern dünyanın geleceğinin temel bir parçası olacağını da söylüyor. Bu konuda ise şunları söylüyor:

Önümüzdeki on yılda, Web3 ve Blockchain endüstrileri, toplulukları ve bildiğimiz şekliyle interneti yeniden şekillendirecek. Fiziksel ve dijital gerçekliklerimiz arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: