Bitcoin

Yeni Bir Bitcoin Balinası Doğdu: 3 Günde BTC’leri Zulaladı!

single-image

Kripto para piyasası sert düşüşler görse de yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bugünlerde yeni bir Bitcoin (BTC) balinası daha kripto dünyasına doğdu. Balina oldukça hızlı davrandı ve 3 gün içinde 3 milyar dolarlık BTC topladı.

Yeni Bitcoin balinası işe hızlı başladı!

Yeni bir Bitcoin balinası, 3 gün içinde 3 milyar dolarlık büyük bir BTC serveti biriktirerek kripto piyasasına fırtına gibi girdi. Tanımlanamayan balina ilk olarak 15 Temmuz 2022’de ortaya çıktı. Genel olarak üç gün boyunca kenarda kaldı. Ancak gizemli cüzdan, 19 Temmuz’da 345,9 milyon dolar değerinde 15.499 BTC’yle ilk lotunu aldı. Balina, 20 Temmuz’da cüzdanına 1,06 milyar dolar değerinde 45.499 Bitcoin’lik başka bir çanta ekleyerek alımları hızlandırdı. BitInfoCharts verilerine göre, 21 Temmuz’da balina 1,64 milyar dolar değerinde 71.879 BTC daha ekledi.

Bitcoin
Kaynak: Bitinfocharts

Şu anda, gizemli balina cüzdanında 3 milyar dolar değerinde 132.877’den fazla Bitcoin var. Balinanın kimliği bilinmiyor. Ayrıca, balinanın bir varlık mı yoksa bir birey mi olduğu da henüz tespit edilmedi. Balina, sadece üç gün içinde, Bitcoin’de bir servet aldı. Devasa cüzdan, boğa koşusu sırasında sayılarda bir savurganlık görebiliyordu.

BTC
Kaynak: Bitinfocharts

BTC balinaları ve lider kripto fiyat performansı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, nakit sıkıntısı çeken yatırımcılar piyasalardan uzak duruyor. Bununla birlikte, nakit fazlası olan balinalar içeri giriyor. Bir ay önce, bir Bitcoin balinası geçen ayki fiyat düşüşü sırasında yalnızca Haziran 2020’de 1.427 BTC satın aldı. Balina alımları şu şekilde sıralanıyor: 7 Haziran’da 300 BTC, 13 Haziran’da 425 BTC, 14 Haziran’da 488 BTC ve 15 Haziran’da 214 BTC.

Haziran sonunda, başka bir Bitcoin balinası 1.418 BTC aldıktan sonra yaklaşık 2 milyar dolar harcadı. Söz konusu balina, düşüşler sırasında satın alınan 2,56 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip. Bununla birlikte, balina 14 Haziran’da 500 BTC sattı ve bu sayı şu anda 927 Bitcoin’de duruyor. Satın alma çılgınlığı, Bitcoin 23.000 doları geçmeye çalışırken ortaya çıkıyor.

Bitcoin

Öte yandan, kurumsal ve bireysel yatırımcılar, daha fazla düşüş korkusuyla çoğunlukla piyasalardan uzak duruyor. Bu arada CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında, Bitcoin 22.079 dolardan işlem görüyordu. BTC, 24 saatlik trade’de %3,38 değer kaybetti. BTC ayrıca geçen yıl Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan %68 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: