Bitcoin

8’den Fazla Tahminleri Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Uyardı!

single-image

8’den fazla tahmini tutan kripto para analistleri, Bitcoin için yeni tahminler ortaya koydu. Buna göre analistler, yatırımcıları BTC fiyatı konusunda uyarıyor.

“Bitcoin fiyatındaki kırılmalar sahteydi”

Smart Contracter adlı takma isimli analist, BTC fiyatını değerlendirdi. 2018 ayı piyasasının dibini doğru bir şekilde bilen kripto para analisti, 220 binden fazla takipçisini Bitcoin konusunda uyarıyor. Ona göre, 24.000 dolara yükseliş, şimdi BTC boğaları için bir tuzak görevi görüyor. Analist, Lider kripto para birimi düşüş eğilimini ortaya koyan aralığa geri döndüğünü söylüyor. Yani yeni bir düşük seviye yaratmak için hareket etmesi mümkün. Bununla birlikte analist, yalnızca Bitcoin değil, diğer kripto para birimlerinin de boğa tuzağı gördüğünü söylüyor. Ona göre ayı piyasasında yeni düşüşlerin yakında ortaya çıkması muhtemel. Ayrıca, geçen haftaki kırılmalar sahte. Bununla birlikte analist, yeni düşük seviyenin yapılmasının ardından, alımlarda bir artışın ortaya çıkmasını umuyor.

“BTC için yükseliş bekliyorum”

Smart Contracter Bitcoin fiyatı için düşüş bekliyor. Bununla birlikte başka bir kripto analisti olan Credible, BTC konusunda yükselişte. Ona göre, lider kripto para biriminin 19.615 doların üzerinde kaldığı sürece yükselmesi mümkün. Analist, bahsi geçen seviyenin geçersiz kılma seviyesi olduğunu söylüyor. Görüşlerini 337.400 takipçisine paylaştı. Credible, Bitcoin’in şu ana kadarki tepkisinin çok cansız olduğunu ifade ediyor. Bu nedenle, 21.600 dolardaki yerel desteğin kaybedilebileceğini söylüyor. Ancak lider kripto paranın daha yüksek bir dip yapmak için yol aradığını da ekliyor.

“Yeni bir ayı döngüsü geliyor”

Bitcoin fiyatını analiz eden başka bir isimde, kripto trader’ı Tone Vays’di. Vays, BTC’nin yükseliş momentumunu sürdüremediğini söyledi. Ardından, ise yeni bir ayı döngüsünün gelmesini beklediğini ifade etti. Ona göre BTC, %35’in üzerinde bir düşüşün eşiğinde hareket ediyor. Eğer lider kripto para birimi, 21.500 dolarlık desteğin altına düşerse, bahsi geçen çöküşün başlaması mümkün. Analist, “bu kanala geri dönüş, Bitcoin için bir felaket yaratacaktır” diyor. Ayrıca, günlük grafikte 50 dönemlik hareketli ortalamada yalnızca bir veya iki işlem yapabileceğimizi söylüyor. Ona göre BTC, bunun ardından 128 günlük hareketli ortalamaya geri dönecek. Bu noktadan tekrar yükselmezse analist, 14.000 dolara düşüşün mümkün olduğunu söylüyor.

Sözlerine devam eden analist, geçen hafta BTC’nin 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapanmasına değindi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, bahsi geçen seviyenin üzerinde bir haftalık kapanış, yükseliş için oldukça önemliydi. Vays, bunun gerçekleşmemesinin büyük bir hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Bununla birlikte 20.000 doların üzerinde kalmanın BTC için kritik olduğunu ifade etti. Ona göre bu seviyeye yaklaşmak, fiyattaki düşük tahminlerin yeniden canlanmasına neden olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: