Bitcoin

Başarılı Analistler, Bitcoin İçin Kritik Tahminler Yaptı!

single-image

Lider kripto para, geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 24.100 dolardan geri döndü. Bitcoin, şimdilik 21.000 dolar civarında seyrediyor. Sektördeki uzmanlar ise yaklaşan fiyat hareketi konusunda temkinli davranıyor. Ancak bazı analistlere göre, yükselen işaretler varlığın fiyatının döngüsel bir dip bulduğunu gösteriyor.

“Bitcoin ikinci yarıda daha iyi performans gösterme eğiliminde”

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para piyasası hakkındaki son görüşlerini paylaştı. Stratesist, Bitcoin’in (BTC) yılın ikinci yarısında gerçekten daha iyi performans gösterebileceğini söylüyor. McGlone, “Bitcoin, ikinci yarıda daha iyi performans gösterme eğilimini yeniden kazanıyor,” diyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Long emtia gevşiyor. Bakırın 2008’den bu yana en hızlı düşüşü ve ABD tahvil geleceğinin 1987 borsa çöküşünden bu yana 50 haftalık ortalamasına kıyasla en sert düşüşten toparlanması, tümü agresif bir Federal Rezerv sıkılaşmasının ortasında geliyor. Bunun da, dipteki bir kriptoyla çakışması mümkün.

McGlone ayrıca “Bitcoin ve tahvil vadeli işlemlerinde kalıcı olan boğa piyasalarına ilişkin ikinci yarı görünümünün, daha fazla soğumadıkları gerçeğini görmesi mümkün” diye ekliyor.

Bitcoin
Piyasaların soğukluğu / Kaynak: Mike McGlone

Stratejiste göre Bitcoin, yaklaşık on yıl önce başlangıcından bu yana yarıştaki en hızlı atlardan biri oldu. Bu nedenle, özellikle Bitcoin, Hazine bonoları veya altın ile daha uyumlu bir performansla küresel teminata geçiş yapıyor olması muhtemel. Bu yüzden, daha fazlasının ileride olduğunu düşünüyoruz,” açıklamasını yapıyor.

Diğer varlıklara karşı Bitcoin oynaklığı

İkinci tweet’inde McGlone, Bitcoin’in diğer varlıklara kıyasla düşük oynaklığına dikkat çekerek şunları vurguluyor:

Bloomberg Emtia Endeksi’ne (BCOM) karşı şimdiye kadarki en düşük Bitcoin oynaklığı, kriptonun daha iyi performans gösterme eğiliminin yeniden başladığını gösterebilir. Bitcoin’in fiyatının BCOM’a karşı uzamış yukarı yönlü yörüngesini gösteren grafiğimiz, çoğu varlıkla karşılaştırıldığında tipiktir.

Bitcoin
Bitcoin, azalan riskle daha iyi performans gösteriyor / Kaynak: Mike McGlone

Uzmanlar arasında tedbirli bir tutum var

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda bir rahatlama rallisi oldu. Bununla birlikte, birçok kişi, ayı piyasası sırasında ölü bir kedi sıçraması olarak görüyor. Çünkü hırpalanmış kripto para, Fed’in bu hafta sonraki duyurusu için piyasayı desteklerken gücünü kaybetmiş görünüyor. ABD teknoloji hisseleri ile paralel olarak, Bitcoin’in performansı büyük ölçüde Fed’in yaklaşan kararına bağlı olacak. 100 baz puanlık bir faiz artışı, muhtemelen kripto pazarında derin bir satışa neden olacak.

Aylar içinde kripto piyasası değerinin %70’inden fazlasını ortadan kaldıran tarihi kargaşanın ardından uzmanlar, piyasanın yatırımcıların güvenini yeniden kazanması için biraz zamana ihtiyacı olduğuna inanıyor. TD Ameritrade’de baş ticaret stratejisti Shawn Cruz, Bitcoin’in sağlam toparlanmasının, yatırımcılar risk alma tutumunu yeniden benimsediğinde “risk iştahındaki” değişime bağlı olduğunu söylüyor. Aksi takdirde, varlığın mevcut seviyede durgun kalması muhtemel.

Bitcoin

Kripto analitik platformu Glassnode daha önce, son iki ay içinde aşırı kaldıraç sistemden temizlendikten sonra “gerçek dip oluşumunun devam edebileceğini” öne sürmüştü. Kripto paranın “gerçeğe uygun değerine” göre aşırı veya düşük değerde olduğu dönemleri ölçen Bitcoin’in Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) göre, metrik 1,02’de oturuyor. Ayrıca, 19 Haziran’da kaydedilen 0,8’den hızla yukarı çıkıyor. Bununla birlikte, Aralık 2018’deki önceki döngüsel dipte, metrik bir noktada 0.68’e oturdu. Glassnode şunları ekliyor:

Bu, daha fazla olumsuzluk demek. Veya dip oluşturmak için konsolidasyon zamanının gerekli olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, bu ayı döngüsünde daha fazla yatırımcı desteğinin var olduğuna da işaret edebilir.

btc

“Kripto piyasası dipte”

Ninepoint Partners’ın Digital Asset Group’un genel müdürü Alex Tapscott, da Bitcoin tahminlerini paylaştı. Tapscott, piyasa koşulunun muhafazakar değerlendirmesinin aksine, 19.000 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi olasılığını dışlamıyor. Bununla birlikte, dip seviyesinin zaten geldiğini söylüyor. Tapscott, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin için risk-ödül, büyük ölçüde yukarı doğru çarpık. Uzun vadeli yatırımcı için bu, nadir ve heyecan verici bir giriş noktası

FTX CEO’su Sam-Bankman Fried (SBF), ünlü makro yatırımcı Raoul Paul ile daha önceki bir röportajda, piyasanın Fed’in bu yıl faiz oranını %3’e yükseltmesinin potansiyel etkisini fiyatladığını söyledi. Sonuç olarak Bankman Fried, kazanın en kötüsünün çoktan geride kaldığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: