Bitcoin

Analist, Bu 2 Kripto Para İçin Uyardı: Yeni Çöküş Geliyor!

single-image

Kripto para piyasasında tanınan bir analist, küçük geri çekilme nedeniyle piyasaları uyardı. Analist, lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) tahminlerini paylaştı.

“Kripto para piyasası küçük bir geri çekilmeye hazır”

Geniş bir takipçi kitlesi olan Rekt Capital takma adlı analist, 324.200 Twitter takipçisine, kripto piyasasının geçen haftaki bir rallinin ardından küçük bir geri çekilme görmeye hazır olduğunu söylüyor. Analist, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerin direnç seviyelerini kırmaya çalışırken kazançlarının bir kısmını kaybedeceğini kaydediyor. Bu bağlamda Rekt Capital, şu açıklamayı yapıyor:

Geçen haftaki güçlü bir haftadan sonra, kripto para piyasası küçük bir geri çekilmeye hazır. BTC, ETH ve birçok altcoin, önceki dirençlerin yeni desteklere yeniden test edilmesi olarak görülebilecek sağlıklı düşüşler için konumlanmış gibi görünüyor.

kripto para

Analistin Bitcoin tahmini

Rekt Capital, Bitcoin’in şu anda 200 haftalık hareketli ortalamada bulunan 21.894 dolar seviyesini kırmada bazı sorunlar yaşayacağını söylüyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Burada bir reddetmenin, en azından mavi kutulu bölgeye doğru gerçekleşmesi mümkün. Çünkü mavi kutu, fiyatın kırıldığı yatay bir aralığı temsil ediyor. BTC şimdi düşerse, bu aralığın üstünü yeni destek olarak yeniden test edecektir. Orada başarılı bir yeniden test ve BTC tekrar 200 haftalık MA’ya doğru toplanacak.

BTC
Kaynak: Rekt Capital

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Rezerve’in merakla beklenen faiz kararı beklentiler doğrultusunda geldi. Kara sonrası kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde yeşil bölgede ilerlemeye başladı. Bitcoin, basın zamanında, günlük bazda %8,83 kazançla 22.739 dolara yükseldi.

Rekt Capital’in Ethereum senaryoları

Analist, lider altcoin Ethereum’un da grafiklerine bakıyor. Rekt Capital, ETH Temmuz ayını 1.400 dolar seviyesinin üzerinde kapatabilirse, bu aralığı desteğe çevirebileceğini söylüyor. Ayrıca, daha yükseğe tırmanmasının mümkün olacağını kaydediyor. Tersine, bunun altında bir kapanış durumunda Ethereum’un 1.000 dolarlık alana geri dönmesinin olası olduğunu belirtiyor. Analist, tahminlerini şu şekilde ifade ediyor:

ETH turuncunun üzerinde aylık kapanış yapabilirse, o zaman bu alanı desteğe çevirme şansı olacak. ETH aylık kapanışlar alttaki turuncu kutunun altındaysa, ETH’nin aslında turuncu kutuyu reddettiği ve bu ayın başlarındaki siyah seviye fiyatına geri döndüğü bir senaryo görmemiz muhtemel.

ETH
Kaynak: Rekt Capital

Basın zamanında Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, günlük bazda %16,50 artışla 1.594 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin, gün içinde geri çekilse de Fed’in faiz kararı sonrası, kayıplarını kazanca çevirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: