Bitcoin

SHIB’i Eleştiren Kriz Kâhini’nden Korkutan Kripto Para Tahmini!

single-image

2008’deki konut krizini öngören ve şu anda Scion Capital’in kurucusu olarak görev yapan Michael Burry, bir dizi kripto para tahmini yaptı. Burry, önceden SHIB gibi kripto paraları eleştirmesiyle de kripto alanında tanınıyor. İşte detaylar…

Michael Burry, Coinbase ve SEC mücadelesine değindi

Michael Burry,  kripto yorumuna ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için bazı sert sözlerle başladı. SEC’in Coinbase soruşturmasıyla ilgili bir Bloomberg makalesine yanıt veren Burry, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun soruşturmalarında iyi performans gösterecek kaynaklara sahip olmadığını belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC kısa süre önce Coinbase’e şirketlerinde insider trading hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca SEC’in menkul kıymet olduğuna inandığı tokenları listeledikleri iddia edildi. Ardından SEC, hem kripto liderleri hem de politikacılar tarafından yoğun bir inceleme altına alındı. Pennsylvania senatörü Pat Toomey, SEC’in menkul kıymetin ne olduğu konusunda net bir görüşü olmadığını söyledi.

Coinbase Duyurdu: Bu 6 Altcoin Borsaya Giriyor!

ABD yönetimine ateş püskürttü

Michael Burry, Coinbase hakkındaki yorumunu durdurmadı. Ayrıca Walmart’ın kâr isabetlerini tahmin etmedeki zaferi hakkında yorum yaptı. Burry, yüksek petrolve gıda fiyatlarının tüketicilerin diğer malları satın alma kabiliyetini azaltacağını tahmin etmişti. Ayrıca perakende devlerinin enflasyonla etkisini karıştırarak envanter stokuna neden olabileceğini tahmin etti. Diğer perakende şirketlerinin stoklarından kurtulmak için fiyatları düşürmesi bekleniyor.

Burry ayrıca, durgunluğun tanımını değiştirmeye çalıştığı için Biden Yönetimi’ne de ateş açtı. Son zamanlarda, Beyaz Saray, uzun süredir devam eden bir durgunluk inancının iki ardışık negatif GSYİH büyümesi olduğuna dair inancın yanlış olduğunu belirttikleri bir bildiri yayınladı. Başkan Joe Biden ve Hazine Bakanı Janet Yellen da ABD’nin enflasyona yaşamayacağını yinelediler. Ancak bu durum, Biden başkanlığına karşı yaygın eleştirilere neden oldu. Bazı insanlar Beyaz Saray’ın GSYİH rakamlarından zaten haberdar olduğuna ve hasar kontrolü yapmaya çalıştıklarına inanıyor.

FED Öncesi Yatırımcılar Borsalara Bu Altcoin'den Yığıyor!

Michael Burry’nin kripto para tahminleri

Burry ayrıca başka bir kripto tahmini yaptı ve kripto düşüşünün sadece yarısında olduğumuza inanmakta. Ona göre, kripto ve teknoloji hisse senetleri arasında güçlü bir ilişki var ve çeşitli şirketlerden gelen kazanç raporları hisse senetlerinin ve kriptonun daha da düşmesine neden olabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Burry, Dogecoin (DOGE) ve Shiba INU (SHIB) gibi meme coin’leri eleştirmişti. Bu kripto paraların, anlamsız olduğunu iddia etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: